Już po raz 9 floryści zgromadzeni wokół portalu Forumkwiatowe.pl są gotowi pomagać innym w największej akcji charytatywnej naszego środowiska – „Floryści dla WOŚP”.

Floryści dla WOŚP to akcja, która rozgrywa się zgodnie z rytmem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, każdego stycznia, nieprzerwanie od 2010 roku. W 2018 również będziemy wspierać Wielki Finał WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Na czym polega pomoc florystów?

Akcja florystów jest formą wsparcia realizacji celów charytatywnych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polega ona na wykonaniu i przekazaniu WOŚP-owi bukietów wręczanych przez Jurka Owsiaka gościom Wielkiego Finału. Podczas akcji wykonujemy i dostarczamy wiązanki kwiatów, które otrzymują goście specjalni Wielkiej Orkiestry.  Cała akcja jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki chęciom i zaangażowaniu florystów oraz innych osób, które widzą w tym sens.

Dzięki florystom kwiaty towarzyszą Wielkiemu Finałowi WOŚP przez cały dzień.

foto: WOŚP Dawid Ilnicki

foto: WOŚP Dawid Ilnicki

foto: WOŚP, Lukasz Widziszowski

foto: WOŚP, Lukasz Widziszowski

Nasze działania nie kończą się na przygotowaniu bukietów. Towarzyszymy i pomagamy Jurkowi Owsiakowi także w ich wręczaniu. Floryści są obecni w studio telewizyjnym przez cały dzień dbają, aby  okazywane na cały świat kwiaty były wizytówką całej polskiej kwiatowej branży. W tym roku wykonamy dodatkowo biżuterię floralną, która ozdobi włosy, dłonie czy klapy marynarek darczyńców przybyłych na Wielki Finał.

Kto weźmie udział w akcji?

Oczywiście floryści, właściciele kwiaciarń, ich pracownicy, freelancerzy, ludzie na co dzień pracujący z kwiatami. Będzie to w tym roku ponad 40 osób, które przyjadą z całego kraju do Warszawy na 2 dni . W pierwszy dzień przygotujemy bukiety, dekoracje na stoły, biżuterię floralną, a w kolejnym dniu wesprzemy ekipę fundacji WOŚP i będziemy obecni z kwiatami do zakończenia Wielkiego Finału. Całość organizuje ekipa portalu ForumKwiatowe.pl przy wsparciu swoich partnerów biznesowych.

foto: WOŚP, Lucyna Lewandowska

foto: WOŚP, Lucyna Lewandowska

foto: WOŚP, Lucyna Lewandowska

foto: WOŚP, Lucyna Lewandowska

Czy warto pomagać?

My nie mamy wątpliwości. Pomaganie innym to w dzisiejszych czasach obowiązek całego świata biznesu. W naszym kraju żyje wiele osób, który na takie wsparcie czekają. Jedną z instytucji, której celem statutowym jest zbieranie środków na cele charytatywne, jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myślę, że nie trzeba w naszym kraju nikomu jej przedstawiać.

Pozytywna energia, wspólne branżowe działanie niezależne od codziennego konkurowania to tylko niektóre z aspektów tej pięknej akcji charytatywnej. Kwiaty rodzą pozytywne emocje i idealnie pasują do takich działań! Udział w wielkich emocjach i dzielenie się nimi z innymi jest bezcenne!

Więcej o informacji o tym jak wesprzeć akcję i jak zostać jej uczestnikiem znajdziecie także tutaj:
wosp.forumkwiatowe.pl

Tegoroczna lista uczestników niestety jest już zamknięta, ale warto być z nami przez cały rok, aby dostać zaproszenie na tę akcję w kolejnych edycjach. Zgodnie z formułą akcji w pierwszej kolejności zapraszamy do udziału osoby zgromadzone wokół portalu społecznościowego ForumKwiatowe.pl. – autorów, florystów współtworzących treści, aktywnych czytelników i wszystkich, którzy przez cały rok wspierają naszą pracę.

Jeśli jednak chcesz spotkać się z nami podczas przygotowań lub w studio TVN w Warszawie, to napisz do nas na adres: info@forumkwiatowe.pl. Na pewno takie spotkanie będzie możliwe! Odezwij się, a my na pewno odpowiemy!

foto: WOŚP, Grzegorz Adamek

foto: WOŚP, Grzegorz Adamek

foto: WOŚP, Arek Drygas

foto: WOŚP, Arek Drygas

foto: WOŚP, Arek Drygas

foto: WOŚP, Arek Drygas

PARTNERZY:

RóżaPoczta KwiatowaMagnus Flowers

PassifloraJohan WillemseOrchidea

VHV flowers and GreensBastexSztywny w Pąku

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl