Świat roślin jest niezwykle bogaty, a ich życie jest pełne przemian. Zapuszczają korzenie w ziemi, kiełkują, kwitną, są zapylane przez owady. Żyją pomimo deszczu, wiatru i burz, a gdy ich czas przeminie przekazują dalej pałeczkę życia, odrodzenia i rozkładu. Wszystko jest w ciągłym, niekończącym się cyklu. Taka jest historia i przesłanie „Story of Flowers” – czterominutowej animacji stworzonej przez japońskiego artystę Azumę Makoto.

Animacja została opracowana po to, aby w atrakcyjny i przystępny sposób pokazać cykl życia kwiatów. Nie jest to jednak typowy film edukacyjny, ponieważ jest on pozbawiony narracji. Nie jest ona jednak konieczna, mamy tu bowiem delikatne, piękne i żywe obrazy, które na pewno spodobają się wszystkim, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to świetna propozycja dla każdego, kto chciałby pokazać swojemu dziecku procesy zachodzące w przyrodzie.

Azuma stworzył tę oryginalną historię z myślą o swojej pięcioletniej córce. Nie mógł znaleźć dla niej żadnej dobrej książki ani filmu, które mogłyby w ciekawy sposób wyjaśnić jej na czym polega i jak wygląda cykl życia roślin. Aby zrealizować swoją wizję, zwrócił się do brytyjskiej artystki Katie Scott i animatora Jamesa Paulleya, którzy ilustrowali i animowali książki dla dzieci o ewolucji i królestwie zwierząt.

Projekt ten jest czymś nowym dla Makoto, który znany jest z wyjątkowych pomysłów na aranżacje z kwiatów i roślin. Zamrażał bukiety w lodowych blokach, tworzył pływające ogrody botaniczne, fotografował drzewa bonsai pod wodą, na pustyni i w kosmosie. Z niecierpliwością czekamy na nowe pomysły tego niezwykłego artysty, a tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia filmu.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl