Druga edycja targów Flower Expo Polska, w połączeniu z wystawą Zieleń to Życie, odbyła się w dniach od 31 sierpnia do 2 września br. w Expo XXI w Warszawie. Bardzo zróżnicowana oferta wystawców i bogaty program dodatkowy przyczyniły się do sukcesu tegorocznej edycji, oba wydarzenia odwiedziło prawie 17 000 zainteresowanych. Jest to podobny wynik do tego z roku poprzedniego. Wystawcy w przeważającej większości byli zadowoleni z udziału, a szczególnie z ilości odwiedzających targi profesjonalistów i ludzi z branży. Wielu z nich potwierdziło już swój przyszłoroczny udział.

Profil odwiedzających

Prawie 17 tysięcy odwiedzających to profesjonaliści, ale także konsumenci, dla których dedykowany był trzeci dzień targów. Ludzi z branży pojawiło się aż 7 037. Zwiedzający reprezentowali w sumie 40 krajów. Pawilon Flower Expo Polska odwiedziło 4 649 profesjonalistów, co dowodzi, iż 2/3 wszystkich profesjonalistów było zainteresowanych kwiatami ciętymi i roślinami doniczkowymi.

Wystawcy Flower Expo Polska

W tym roku Flower Expo Polska gościło 45 wystawców między innymi z takich krajów, jak: Kolumbia, Holandia, Kenia, Polska i Włochy. Wart odnotowania jest fakt, że większość wystawców wykupiła większe powierzchnie niż rok temu, i że oprócz zwiększonej ilości firm holenderskich pojawiło się także więcej firm z Polski. Różnorodność produktów była zdecydowanie większa podczas drugiej edycji targów i oprócz pojedynczych wystawców pojawiły się pawilony narodowe. Firma GREENN zorganizowała pawilon dla 10 wystawców holenderskich. Pawilon kolumbijski zorganizowany był przez Colviveros i prezentował 5 firm producenckich.

 

 

 

 

Polski akcent
W tym roku po raz pierwszy utworzony został w biało-czerwonych barwach Polski Pawilon. Polskie firmy jeszcze aktywniej uczestniczyły w targach, nie tylko zaprezentowały swoje produkty, firmy Plastiflora i Victoria sponsorowały pokazy florystów. Plastiflora może pochwalić się również zwycięstwem w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko, zdobyła bowiem najwyższą nagrodę w tej kategorii – Złotego Wawrzyna.

Program dodatkowy

Odwiedzający targi mieli możliwość uczestniczenia w pokazach florystycznych prowadzonych przez znanych mistrzów florystyki: Tomasza Maxa Kuczyńskiego z Polski, Romana Steinhauera z Rosji, Zygmunta Sieradzana z Polski i Ahti Lyra z Estonii. Holenderski mistrz florystyki Johan Martens zaprezentował najnowsze trendy, o których opowiedziała kreatorka trendów florystycznych Aafje Nijman. Stowarzyszenie Florystów Polskich zorganizowało bitwy kwiatowe, które przyciągnęły wielu aktywnych widzów. Seminaria branżowe prowadzili w tym roku: Marc Eijsackers (dyrektor Biura Kwiatowego Holandia), Herman de Boon (prezes Union Fleurs), Monika Bębenek (mistrzyni florystyki i właścicielka szkoły florystycznej w Opolu), Łukasz Krytkowski (mistrz florystyki) oraz Natalia Slipińska-Sowicka (psycholog). Union Fleurs – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające organizacje związane z rynkiem kwiatowym podczas tegorocznej wystawy przeprowadziło Zgromadzenie Ogólne.

Projekt Specjalny

Pokazy oraz specjalnie zaaranżowane miejsce, gdzie się odbywały, były sponsorowane przez Ambasadę Królestwa Niderlandów, firmę Plastiflora, GREENN i Victoria Floral Products. Kwiatowa ściana z gerber z obrazem Warszawskiej Syrenki, gdzie zwiedzający bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia, sfinansowana była również przez Ambasadę Królestwa Niderlandów oraz organizację zrzeszającą producentów gerber – Coloured by Gerbera.

Ambasadorowie i Partnerzy

Wystawa Flower Expo Polska była aktywnie wspierana przez: Ambasadę Królestwa Niderlandów w Warszawie, Agencję SIGMA International, VGB, GREENN, Union Fleurs, Bloomtube, Plastiflorę, Victoria Floral Products, Floral Moments oraz Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Już teraz można rezerwować stoisko w czasie edycji 2018

Trzecia edycja Flower Expo Polska odbędzie się w dniach od 6-8 Września 2018 r. Więcej informacji na stronie: www.flowerexpo.pl.
Rejestracja również przez: +31 6 55 33 35 53 / +31 6 53 35 55 49 lub [email protected]

foto: www.flowerexpo.pl.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl