Trudna sytuacja w Polsce i na świecie panująca już ponad 9 miesięcy spowodowała szereg problemów w różnych działach gospodarki, nie ominęła także rolnictwa, a w szczególności branży ogrodniczej.

Epidemia koronawirusa (COVID-19) wpłynęła na funkcjonowanie wielu dziedzin, dotknęła także Rynek Hurtowy w Broniszach, a w szczególności sektor kwiatowy w całym łańcuchu , począwszy od producentów roślin, kwiatów ciętych, poprzez importerów, handlowców jak i florystów i dekoratorów (zamknięcie branży eventowej).

Rynek Hurtowy w Broniszach od kilkunastu lat organizuje z dużym powodzeniem warsztaty florystyczne przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, zawodowców jak i dla początkujących w tej branży oraz dla tych co po prostu kochają rośliny, pragną rozwijać swoje talenty, swoje hobby.

Tegoroczna sytuacja wymusiła na nas trochę inne działania. Nie chcąc tracić kontaktu z kwiaciarniami, pracowniami florystycznymi jak i pozostałymi uczestnikami naszych stacjonarnych warsztatów zaproponowaliśmy doszkalanie się poprzez filmy instruktażowe.

Pierwsze tego typu działania podjęliśmy w październiku 2020 r. realizując cykl filmów o tematyce nagrobnej, a teraz przyszła kolej na dekoracje świąteczne. Rynek Hurtowy w Broniszach we współpracy z Panią Mariolą Miklaszewską mistrzynią florystyki i nauczycielem przygotował dla wszystkich kochających piękne wnętrza, piękne dodatki, detale inspiracje świąteczne w postaci aranżacji czterech stołów świątecznych.

Cztery różne stoły, cztery różne style. Pierwszy z prezentowanych stołów to niesamowite połączenie kolorystyczne, piękna zieleń roślin i szare niebanalne dodatki. Zaskakujące, ale urzekające.

Drugi z prezentowanych stołów to połączenie mocnych barw czerwieni i fioletu. Dla wielu osób oglądających film instruktażowy może to robić niesamowite wrażenie. Niemożliwe jest możliwe.

Trzeci stół, trzecia odsłona to ukłon w stronę tych co kochają tradycję. Zieleń i czerwień to zawsze się sprawdza.

I ostatni stół bijący blaskiem kolorów, biel, ecru i rozmyte pomarańcze. Elegancja w każdym calu, to zawsze się sprawdza.

Te wszystkie dekoracje można zobaczyć na czterech filmach instruktażowych, gdzie krok po kroku poznamy tajniki pięknych, nietuzinkowych dekoracji świątecznych. Filmy są do obejrzenia na stronie KWIATY BRONISZE, serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zachęcamy do obejrzenia naszych filmów.

Anna Kaszewiak

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl