Czas Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, ciepły, rodzinny, domowy, pełen bliskości i wzruszeń. Aby przywołać ducha świąt, wystarczy czasem niewielki stroik ustawiony na stole czy komodzie. Ważna jest kolorystyka. Dzisiaj we florystyce świątecznej nie ma ograniczeń kolorystycznych. Ważne, aby paleta barw użytych do dekoracji była spójna z kolorem wnętrza.


Reklama

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora zaprezentowano różnorodne dekoracje na Boże Narodzenie. W dziale Raz, dwa, trzy floryści zaprezentowali m.in. nowoczesne dekoracje ze świecą, kolorowe choinki czy klasyczne kompozycje na kominek. W pracach pojawiają się bombki, gwiazdki oraz inne świąteczne akcenty. W niektórych dominuje susz w innych egzotyczne rośliny. Każda praca jest pokazana krok po kroku jak ją wykonać z dokładnym opisem oraz wykazem materiału.

Na kolejnych stronach można odnaleźć jeszcze więcej inspiracji. Choinka to element świąt, który pojawia się w większości domów. Tylko czy zawsze musi być ona drzewkiem? Pomysły na niestandardowe rozwiązania zaprezentowano na kolejnych ośmiu stronach. A wśród inspiracji wiele ciekawostek właśnie o choinach. Święta to nie tylko choinka, ale także inne kompozycje. Wianek, dekoracja w naczyniu, dekoracja do zawieszenia, z elementami drewna, suszem czy świecami. Pomysłów jest wiele, z pewnością każdy znajdzie coś, co go zainspiruje.

W numerze nie mogło zabraknąć relacji z egzaminów, które odbyły się w szkołach florystycznych w ostatnim czasie. Nowi floryści otrzymali dyplomy w Szkole florystycznej Małgorzaty Niskiej, na Uniwersytecie Rolniczym – Studia Podyplomowe oraz w Iza Tkaczyk School od Art. Serdecznie gratulujemy.

W numerze także wywiad z Hanneke Frankemą. Zwyciężczynią Europa Cup 2022. Chcesz się dowiedzieć jakie najciekawsze miejsce na ziemi odwiedziła florystyka? Koniecznie przeczytajcie wywiad. Oprócz odpowiedzi, można także zobaczyć wiele inspirujących prac wykonanych przez florystkę, które znajdują się na stronach.

W stałych działach jeszcze więcej interesujących tematów. W ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek opisuje Kwiaty cięte. Jest to pierwsza cześć poradnika, gdzie można dowiedzieć się o postępowaniu z najczęściej spotykanymi w sprzedaży kwiatami ciętymi. W dziale Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk opisała ostrokrzew. Jak o niego dbać oraz jak wykorzystywać we florystyce. Wiele cennych rad i wskazówek. Andrzej Dąbrowski w Okiem praktyka opowiada o Doniczkowych w kwiaciarniach. Czy warto wprowadzić je do sprzedaży? Jeżeli tak, to co należy wiedzieć oraz jak się przygotować.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl