Święta Bożego Narodzenia to bajkowy, niezwykły czas. Czas, kiedy z ogromną przyjemnością dekorujemy nasze mieszkania. Tradycyjne Boże Narodzenie kojarzymy przede wszystkim z choinką – pięknie ustrojonym drzewkiem zajmującym centralne miejsce w domu. Współczesność i rozwój florystyki przynosi nam jednak sporo nowych rozwiązań i propozycji na nieszablonowe, innowacyjne, a nawet nieco awangardowe świąteczne dekorowanie wnętrz.


Reklama

Najnowszy numer dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora to wydanie świąteczne. Floryści w dziale Raz, dwa, trzy przygotowali pełne blasku kompozycje. Dekoracje w naczyniach z bombkami i świecami, aranżacje z wykorzystaniem kawałka kory, kompozycje w kształcie gwiazdy czy choinki. Każda z nich jest radosna, pomysłowa i dzięki dokładnemu opisowi do samodzielnego wykonania. W numerze można odnaleźć jedenaście takich prac.

Kolejne strony to jeszcze więcej świątecznych inspiracji. Zostały one pogrupowane. Są dekoracje do postawienia, do powieszenia oraz choinki. Każda propozycja to inny styl oraz pomysł. Autorzy wykorzystali m.in. filc, korki, patery, korę, patyki, igiełki sosny czy kolby kukurydzy. Świąteczne dekoracje zostały uzupełnione różnorodnymi elementami takimi jak: gwiazdki, drobne bombki, szyszki czy orzechy. Pomysłów jest bardzo dużo, każdy znajdzie coś dla siebie, aby wykonać samodzielnie lub zamówić w kwiaciarni.

W dziale Młodzi Mistrzowie o swoich początkach z florystyką opowiedział Mirosław Drohomirecki. Absolwent School of Art Iza Tkaczyk. Zastanawiacie się jaki był poprzedni zawód tego utalentowanego florysty? A może chcecie się dowiedzieć co jest dla niego najważniejsze? Koniecznie przeczytajcie tekst.

W numerze nie mogło zabraknąć relacji z egzaminów florystycznych zorganizowanych w czterech szkołach w Polsce. Swoje dyplomy odebrano w Krakowie, w Opolu, w Warszawie oraz we Wrocławiu. Nowi mistrzowie stworzyli piękne prace, nowatorskie bukiety, konstrukcje wypełnione roślinami. Teraz po odebraniu dyplomów mogą mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami i dalej się rozwijać. Gratulujemy!

W stałych działach jeszcze więcej interesujących tematów. W ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek opisuje w drugiej części Kompozycje w naczyniach. Jak prawidłowo umieścić gąbkę w naczyniu lub na naczyniu i jak odpowiednio ją docina . W dziale Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk opisuje Czyściec wełniasty. Jak o niego dbać oraz jak wykorzystywać we florystyce. Wiele cennych rad i wskazówek. W dziale Okiem praktyka autor Andrzej Dąbrowski, przeanalizował temat Szkód w kwiaciarni spowodowanych przez pracowników.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl