Śląskie Centrum Florystyczne REKPOL od lat zaskakuje nas listopadowymi Bożonarodzeniowymi Galami. W tym roku nie było inaczej. Była to gala pełna humoru, wiedzy, świątecznego klimatu i niezliczonych inspiracji. Na scenie stanęło troje mistrzów florystyki:

Sylwia Bednarek, która zaprezentowała wiele prac, gdzie ważną rolę grała natura. Aranżacje mistrzyni były pełne delikatności, przestrzeni i zaskakiwały użyciem niecodziennych technik i materiałów. Sylwia wiele opowiadała o swoich doświadczeniach w pracy w kwiaciarni i o tym czy łatwo proponować i sprzedawać duże oryginalne świąteczne aranżacje.

Fot. Filip Mojżysz F.M. Photography
Fot. Filip Mojżysz F.M. Photography

Gabor Nagy. Ten młody Węgierski florysta ujął publiczność swoją skromnością i olbrzymim talentem. Gabor niezwykle lekko operuje kolorem w swoich pracach. Niejedna jego praca zaskakiwała swoją formą i użytym materiałem. Stworzył wielkogabarytowe prace, ale też np. filigranowe bukiety ślubne pełne detali i precyzji.  Gabora spotkamy już w czerwcu podczas Europa Cup gdzie będzie reprezentował swój kraj.

Fot. Filip Mojżysz F.M. Photography

Frédéric Dupré. Mistrz, showman przyleciał do Rekpolu z Francji. Prace Frederica były pełne różnorodności. Mogliśmy zobaczyć mocne proste linie, ale też finezyjne, niemal baśniowe formy. Pojawiły się aranżacje pełne kontrastów, ale też piękne monochromatyczne dzieła. Wyjątkowy styl
Frédérica zachwycał, zaskakiwał i na pewno zdobył uznanie publiczności.

Fot. Filip Mojżysz F.M. Photography

Floryści na finał gali przygotowali niespodziankę i każde z nich wykonało zimową aranżacje modela lub modelki. Finał okazał się być bardzo zaskakującym i niezwykle zabawnym zwieńczeniem show.

Organizatorzy podczas pokazu zorganizowali konkurs dla publiczności: Konkurs na bożonarodzeniową choinkę, który spotkał się z dużym zainteresowaniem i dostarczono wiele kreatywnych, zaskakujących choinek. Mistrzowie wybrali według nich najlepszą trójkę:

  1. miejsce – Agnieszka Cylc
  2. miejsce – Tomasz Paszczyński
  3. miejsce – Małgorzata Partyka

Nagroda publiczności trafiła do Małgorzaty Szwagiel.

Gala była doskonałą okazją do spotkania we florystycznym gronie, wymiany doświadczeń i zaczerpnięcia ogromu inspiracji, które na pewno przydadzą się przed Bożym Narodzeniem. Organizatorzy zapewniają , że dołożą wszelkich starań by przyszłoroczna gala była jeszcze większym sukcesem!

Zapraszamy do galerii zdjęć z pokazu:

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl