Święta Bożego Narodzenia to jedyna okazja w roku, by udekorować dom piękniej i inaczej niż zwykle, najczęściej z przepychem i na bogato. Większość z nas kocha tradycję i nie wyobraża sobie świąt bez obowiązkowej czerwieni i lśniącego złota. A może warto spróbować nieco inaczej. Pobawić się kolorami, strukturami, materiałem. Trendy w dekoracjach świątecznych w roku 2021 stawiają na oryginalność, indywidualność i niepowtarzalność. Choć to, co tradycyjne, pozostaje zawsze, niezmiennie i niezależnie od trendów, to jednak obok klasyki pojawiają się też całkowicie odmienne świąteczne propozycje.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora, można odnaleźć 16 kompozycji krok po kroku. W dziale Raz, dwa, trzy znajduje się wiele propozycji na dekoracje świąteczne. Są to nowoczesne jak i tradycyjne choinki. Niektóre zaskakują użytym materiałem inne kolorystyką. Floryści zaprezentowali także wiele propozycji na aranżację świątecznego stołu oraz dekorację do powieszenia na ścianie.  Inspiracji jest bardzo dużo. Każda praca została pokazana krok po kroku wraz ze szczegółowym opisem.

Jak udekorować dom na święta? Z pewnością odświętnie i stylowo. To wyjątkowy czas i warto stworzyć niepowtarzalne i unikatowe propozycje. Wieńce adwentowe stały się już tak popularne, że w wielu domach jest to obowiązkowa dekoracja. Zapalana co tydzień kolejna świeca przybliża wszystkich domowników do Bożego Narodzenia, wyczekiwanego nie tylko przez dzieci. Propozycje na wieńce adwentowe oraz inne dekoracje w nowym numerze zajmują aż 8 stron. Kolorystka jest tak różna, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W świątecznym wydaniu także artykuł z cyklu ABC Florysty. Autorka Agnieszka Mitko-Kominek tym razem skupiła się na zasadach tworzenia kompozycji we florystyce, jest to druga część opublikowanego a numerze jesiennym artykułu. Opisała pozycję środkowego punktu wzrostu oraz liczbę i rodzaj środkowych punktów wzrostu. Autorka Z notatnika botanika, Magdalena Mularczyk pod lupę wzięła Kordylinę. Jak o nią dbać? Jak wykorzystywać we florystyce? Bardzo dużo cennych rad nie tylko dla miłośników tej rośliny.  W artykule Okiem praktyka autor Andrzej Dąbrowski zastanawia się czy nadszedł Czas na bezobsługowe kwiaciarnie? Nowe rozwiązania, pomysły, przemyślenia. Może niektóre z nich sprawdzą się u Ciebie w kwiaciarni? W numerze także relacje z egzaminów florystycznych. Nowi floryści z dyplomami oraz z nowymi umiejętnościami wkraczają w nowy etap swojego życia.

Gdzie można kupić nowy numer? W salonach Empik, na giełdach florystycznych. Można też zadzwonić do redakcji 71 344 80 00 i zamówić bezpośrednio do domu robiąc zakupy w naszym sklepiku. Dla osób nowych i przedłużających prenumeratę atrakcyjne upominki. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl