Święta w polskich kwiaciarniach

22/12/2016

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla florystów na całym świecie czas dekoracji, indywidualnych zamówień, wzmożonego ruchu. Tak też jest i w polskich kwiaciarniach, gdzie można dostać nie tylko kwiaty, ale także gotowe elementy dekoracyjne takie jak bombki, figurki ceramiczne, świąteczne ozdoby z drewna czy stroiki. Ofertę uzupełniają wykonywane jednostkowo, często na indywidualne zamówienia kompozycje, prawdziwe dzieła sztuki florystycznej.

pawel-fiedorowicz2

praca i zdjęcie: Paweł Fiedorowicz

akant-renata-kulcenty1

Kwiaciarnia Akant Renata Kulcenty

Autorskie kompozycje, stroiki, wianki czy całe udekorowane choinki można zobaczyć na wystawach, ladach sklepów czy w hotelowych holach. Z pewnością nie brakuje im oryginalności, pomysłowości i świątecznego charakteru.

kwiaciarnia-aniolowo3

praca i zdjęcie: Kwiaciarnia Aniołowo, Monika Wilgocka

Ten wyjątkowy czas jest też okupiony ciężką pracą – po wiele godzin, zmęczeniem i ogromnym ryzykiem. Produkty oferowane na Boże Narodzenie mają swój krótki okres życia, dlatego jeżeli nie zostaną sprzedane to muszą odczekać w magazynach do kolejnego roku. Ten biznes nie należy do łatwych.

michal-nica1

Michał Nica

Zapraszamy Was do oglądania galerii zdjęć z polskich kwiaciarni i pracowni florystycznych. Do podziwiania kunsztu, pomysłowości, designu. Prace te pokazują spore spektrum tego co można kupić przed nadchodzącymi Świętami w prezentowanych kwiaciarniach rozsianych na terenie całego kraju.
Życzymy Wam zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dziękujemy za to, że jesteście razem z nami.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl