Święto gwiazdy betlejemskiej – Dzień Poinsecji

12/12/2014

Każdego roku, 12 grudnia obchodzony jest Dzień Poinsecji, święto niezwykłej, zimowej rośliny powszechnie nazywanej gwiazdą betlejemską.W tym dniu na całym świecie wręcza się bliskim oraz przyjaciołom gwiazdę betlejemską, aby sprawić im miłą niespodziankę i wywołać radość.

gwiazda betlejemska

Dzięki swojej różnorodności gwiazda betlejemska jest idealnym prezentem dla każdego. Poinsecje występują w bogatej palecie kolorystycznej, różnych kształtach i wielkościach. Najbardziej popularna jest czerwona poinsecja, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również kremowe oraz różowe odmiany. Świąteczną aranżację możemy zamówić w kwiaciarni lub kupić w centrum ogrodniczym i wykonać własnoręcznie dekorację nadając jej osobisty charakter. Na czas transportu roślinę należy porządnie opatulić. To sprawi, ze nie zmarznie i będzie można się nią cieszyć na długo po świętach.

Data święta nie została wybrana przypadkowo.W dniu 12 grudniu zmarł Joel Poinsett, pierwszy ambasador USA w Meksyku, dyplomata oraz miłośnik roślin, który około 200 lat temu sprowadził gwiazdę betlejemską do Stanów Zjednoczonych. To właśnie na jego cześć nazwano roślinę i ustanowiono w połowie XIX wieku Dzień Poinsecji.

Dołącz do miłośników gwiazd betlejemskich i świętuj Dzień Poinsecji, wręczając komuś gwiazdę betlejemską!

 

gwiazda-betlejemska

gwiazda-betlejemska3

gwiazda-betlejemska4

gwiazda-betlejemska5

gwiazda-betlejemska6

zdjęcia i materiały: Stars for Europe

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl