Sylwester, to magiczny czas, kiedy można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i zaprezentować się w niepowtarzalny sposób. W tym wyjątkowym dniu warto więc poszukać ciekawych pomysłów, które mogą być inspiracją do stworzenia własnej, niepowtarzalnej kreacji. Dla miłośników kwiatów taką inspiracją może być kolekcja sukienek zaprezentowanych przez markę Undercover podczas Tygodnia Mody w Paryżu.


Reklama

Jun Takahashi, twórca Undercover, postanowił uczynić z kwiatów główny element swojej najnowszej kolekcji, sprawiając, że jego ubrania stały się kwintesencją ekstrawagancji i oryginalności. Cała kolekcja zawierała wiele pięknych projektów przyciągających uwagę odważnym podejściu do kolorów i fasonów, jednak dla miłośników kwiatów najciekawszą jej częścią musiały być sukienki zaprezentowane na końcu pokazu.

Fot. Undercover Instagram

Modelka spacerująca po wybiegu z różami w sukience

Większość pokazu Undercover odbyła się przy pełnym oświetleniu, ale na ostatnie kilka minut światła zostały przygaszone. Wtedy na wybieg wkroczyły ostatnie modelki, które miały na sobie najbardziej wyjątkowe stroje. Modelki poruszały się po wybiegu powoli i delikatnie, prezentując tętniące życiem ogrody zamknięte wewnątrz każdej z sukienek. Dolna część sukienki miała formę klosza osłoniętego przezroczystą tkaniną, przez którą można było dojrzeć kwiaty, a nawet fruwające motyle, zamknięte w środku.

Pomysł japońskiego projektanta pokazuje, jak innowacyjny może być projekt, gdy wykorzystuje się obecność pięknych, żywych kwiatów. To hołd dla natury, oryginalność w wydaniu haute couture i zaproszenie do magicznego świata mody, gdzie kwiaty stają się nie tylko ozdobą, ale także źródłem niekończącej się inspiracji.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl