Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej – egzaminy

28/09/2013

 

[imagebrowser id=18]

Tak to już jest, że co dobre to się szybko kończy… i tak grono Absolwentów Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej poszerzyło się o dziewięć dyplomowanych florystek. Do egzaminu końcowego podeszło 9 pań, które wykonały fantastyczne prace, oczywiście pod okiem pani Małgorzaty Niskiej – opiekuna grup i wykładowcy.

Czas przygotowań do egzaminów nie był łatwym czasem dla dziewczyn. Przez dwa tygodnie, dzień w dzień, szlifowały swoje projekty, dobierały kwiaty, materiały, wycinały, kleiły, malowały… Można tak wymieniać, bo florysta żadnej pracy się nie boi.

Kiedy nadszedł piątek, 19 września 2013 i zaproszona przez Szkołę Komisja Egzaminacyjna o godz.9.30 ogłosiła wielkie START, wszystkie kandydatki wzięły się sumiennie do pracy. Pierwsza kategoria to Wieniec, na wykonanie której przeznaczone było 120 minut. Kolejna kategoria to Bukiet – tutaj już niewiele czasu, bo tyko 30 minut. Następnie była Ozdoba ślubna, na którą przeznaczono 60 minut, a na koniec Praca dowolna – 90 minut.

Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej

W tym roku Szkoła gościła w Wilanowie. Egzaminy oraz wystawa odbyły się w Oranżerii Pałacu w Wilanowie, dzięki uprzejmości Stowarzyszeniu Akademia Wilanowska, Pani Urszuli Zbierzchowskiej przy współpracy z Pałacem Muzeum w Wilanowie oraz Dzielnicą Wilanów.

Podczas wystawy prac egzaminacyjnych Szkoła ogłosiła konkurs florystyczny pt. Wilanowskie Barwy Lata. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody florystyczne: książki, albumy, bony na kursy oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy odwagi, pomysłu i zaangażowania, gdyż prace były naprawdę wyjątkowe.

 

Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej serdecznie dziękuje za tak liczne odwiedziny wystawy Prac Florystów 2013. Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów zawodowych!

Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej

 

Dyplom Florysty otrzymały:

Dołowa Anita
Janowiec Klaudia
Lerska Katarzyna
Krzepińska Agata
Malec Joanna
Opolska Aneta
Pieścik – Jek Agnieszka
Szczepaniak Agnieszka
Szymańska Malwina

 

Punktacja :

Kategoria Wieniec:

I miejsce – 87,33 pkt – Malwina Szymańska

II miejsce – 86,33 pkt – Aneta Opolska

III miejsce – 83,00 pkt – Katarzyna Lerska

 

Kategoria Bukiet:

I miejsce – 87,33 pkt – Agnieszka Szczepaniak

II miejsce – 86,00 pkt – Malwina Szymańska

III miejsce – 75,33 pkt – Agnieszka Pieścik-Jek
Aneta Opolska

Kategoria Ozdoba ślubna:

I miejsce – 92,67 pkt – Malwina Szymańska

II miejsce – 82,67 pkt Agata Krzepińska

III miejsce – 79,3 Klaudia Janowiec

 

Kategoria Praca dowolna:

I miejsce – 93,33 pkt – Malwina Szymańska

II miejsce – 92,00 pkt – Aneta Opolska

III miejsce – 87,00 pkt – Joanna Malec

 

Punktacja końcowa:

I miejsce – 359,33 pkt – Malwina Szymańska

II miejsce – 326,99 pkt – Aneta Opolska

III miejsce – 308,00 pkt – Agnieszka Szczepaniak

IV miejsce – 307,00 pkt – Katarzyna Lerska

 

autor: Agnieszka Perka

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl