TeamLab to międzynarodowa grupa artystyczna, której kalendarz jest wypełniony wydarzeniami i wystawami w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie. Ich sztuka zaskakuje i wprowadza widza w XXI wiek. Nowa cyfrowa wystawa w Gardens by the Bay (GBTB) w Singapurze, pt. #Futuretogether to wciągająca sztuka siedmiu cyfrowych instalacji artystycznych. Wystawa zorganizowana została by uczcić dwustulecie przybycia Brytyjczyków do Singapuru i będzie jedną z serii wydarzeń upamiętniających to wydarzenie. My już teraz zachęcamy do jej zobaczenia.

fot. teamlab.art

Nowe spojrzenie na otaczający nas świat

Wystawa ma na celu zatarcie granicy między ludźmi i sztuką, a w osiągnięciu tego efektu mają pomóc interaktywne instalacje. Wśród nich wyróżnia się Message Pillar, cyfrowy słup, który rozsyła wiadomości. Można je dostrzec i odczytać za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Można też napisać własną wiadomość. Ciekawostką jest też filiżanka do herbaty, instalacja którą można oglądać także w placówce teamLab w Szanghaju – tutaj odwiedzający mogą zrobić wirtualną kwiatową herbatę .

Message Pillar, fot. teamlab.art
Cyfrowy tunel Flowers and People, fot. teamlab.art

Kwiatowy tunel

Do najbardziej okazałych prac należy zaliczyć gigantyczny, świecący tunel, na którym wyświetlane są cyfrowe projekcje rozproszonych, kwitnących kwiatów. To cyfrowe pole kwiatów, które reaguje na dotyk człowieka rozkwitając i przekwitając. Gdy goście dotykają ściany tunelu, płatki efektownie się rozsypują. Jeśli dotyk jest zbyt intensywny, to kwiaty umierają i znikają. Ta artystyczna instalacja pod nazwą “Flowers and People — Giant Lattice Mass, a Whole Year per Hour” z pewnością zaskoczy każdego i będzie niesamowitym doświadczeniem.

Wystawa #futuretogether teamLab rozpocznie się 16 stycznia  i potrwa do 31 marca. Znajdziecie ją w Bayfront Plaza 18 Marina Gardens Drive, oczywiście w Singapurze. Warto ją odwiedzić, gdybyście w tym czasie planowali podróż do Singapuru 🙂

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl