Już 2 marca rozpocznie się wydarzenie, którego z niecierpliwością oczekują pasjonaci florystyki, właściciele kwiaciarni i galerii homingowych, centrów ogrodniczych czy sieci DIY – Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special Days 2017.

– Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo interesująco. Wystawcy przygotują kilkadziesiąt stoisk wypełnionych nowinkami z branży artykułów dekoracyjnych. Na ekspozycji i w ramach poszczególnych wydarzeń pojawiają się czołowe marki, które wyznaczają standardy i trendy – mówi dyrektor targów Special DAYS Natalia Tarachowicz. Pierwsze dwa dni przeznaczone są dla profesjonalistów. Tu w otoczeniu przepięknie zaaranżowanych stoisk będą mogli prowadzić biznesowe rozmowy, znaleźć nowych dostawców oraz poznać nowości produktowe. Szeroką publiczność zainteresowaną tematyką dekoracji i florystyki targi zapraszają tradycyjnie na trzeci dzień, na sobotę. Na stoiskach będzie można zobaczyć ciekawą ofertą dekoracji sezonowych i świątecznych, ozdób oraz artykułów okolicznościowych i florystycznych, a także świec i produktów zapachowych.

 

Special Days

Special Days

 

Targi Special DAYS to oczywiście również bogaty program wydarzeń. Na zwiedzających czekają porady specjalistów z zakresu prowadzenia własnego biznesu, profesjonalne szkolenia i cieszące się zawsze największym zainteresowaniem pokazy florystyczne. Tegorocznym hitem będzie show florystyczne „Giganci polskiej florystyki”, z udziałem najlepszych florystów z naszego kraju. Bilety wstępu na Wieczór dostępne są na www.tixer.pl.

 

Special Days

 

Po raz pierwszy na targach Special Days udało się zorganizować dwie wystawy: Bloggers Zone i Prestige Zone. W pierwszej znane blogerki, wykorzystując produkty wybranych wystawców, pokażą, jak aranżować przestrzeń ogrodów, które stanowią przecież naturalne przedłużenie naszych domów. Wszystkim zainteresowanym będą udzielały porad, jak zaprojektować przestrzeń przydomową, by wraz z wnętrzem stanowiła jedną spójną całość. Tuż obok znajdzie się przestrzeń Prestige Zone – czyli Strefa Marek Premium, która prezentować będzie luksusowe produkty dekoracyjne z tak zwanej wyższej półki cenowej przeznaczone dla bardziej wymagającego klienta. W tym miejscu pojawią się przedmioty o doskonałym designie, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

W Poznaniu swoje premiery będą miały liczne produkty, które modne będą dopiero w kolejnym sezonie. Trudno o lepszą okazję, by przekonać się, jak kształtują się trendy. Wrażliwość estetyczna Polaków w ostatnich latach uległa olbrzymiej przemianie. Dość konserwatywny – do tej pory – polski klient jest dziś coraz bardziej otwarty na zmiany i nowości oraz oczekuje oryginalnych rozwiązań. W dobie Internetu i mediów społecznościowych mody zmieniają się, jak w kalejdoskopie. Warto trzymać rękę na pulsie, by zwiększyć swoje handlowe szanse.

 

 

Podczas targów odbędą się również prelekcje autorów portalu ForumKwiatowe.pl, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat prowadzenia biznesu florystycznego i nie tylko. Zaplanowano cztery spotkania:

Kosztorysowanie w kwiaciarni
prelegent:  Andrzej Dąbrowski – absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, pomysłodawca branżowych sieci franczyzowych, współwłaściciel marek: Amazonia, Bukieciarz, Partyflowers, Kwiatostan, szkoleniowiec.
godz. 10:00 – 10:45, 2 marca, 2017

Jak w dzisiejszych czasach z sukcesem prowadzić kwiaciarnię
prelegent: Jarek Falkowski – od 20 lat właściciel sieci firm florystycznych w Gdańsku: Prosta Forma Kwiaty i kFiaciarnia. W branży florystycznej nieprzypadkowo, blisko natury z zamiłowania i z wykształcenia. Oprócz szerokiej wiedzy o roślinach bardzo wyczulony na estetykę.
godz. 10:45 – 11:30, 2 marca, 2017

Nowe produkty dostępne na rynku w roku 2017
prelegent: Katarzyna Greta Szymkowiak – mistrzyni florystyki, egzaminator przy Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu, właścicielka marek Gretaflowers oraz So-nice.

godz. 13:00 – 13:45, 2 marca, 2017
Mieć zielone pojecie – Świadoma florystyka sposobem na sukces
prelegent: Kamil Grzegorzewski  – absolwent Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie, korespondent na ogrodniczych i florystycznych imprezach branżowych. Obecnie związany z hodowlą roślin ogrodniczych.
godz. 13:45 – 14.30, 2 marca, 2017

 

Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special Days 2017
Kiedy? – 2-4 marca 2017 r.
Gdzie? – Międzynarodowe Targi Poznańskie
Bilety? – www.mtp24.pl, www.tixer.pl
Szczegółowe informacje – www.specialdays.mtp.pl
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl