Setki ciekawych gatunków i odmian kwiatów ciętych oraz roślin doniczkowych, wystawcy z kraju, Europy i Afryki. Tysiące odwiedzających, mnóstwo inspiracji, aranżacji oraz mocny potencjał biznesowy – tak w kilku słowach można zapowiedzieć 4. edycję FLOWER EXPO POLSKA, będącą częścią 27. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Wydarzenie realizowane z pasji do kwiatów, dbałości o jakość produktu, prezentujące najnowsze trendy i promujące kwitnący biznes, odbędzie się już w dniach 5-7 września 2019 r. w warszawskim EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. Portal ForumKwiatowe.pl objął patronatem medialnym tę imprezę.

Tegoroczne hasło przewodnie targów – „Naturalny Wybór” – przypomina o potrzebie człowieka otaczania się zielenią i mocno wpisuje się w polską tradycję zamiłowania do kwiatów, które stanowią nieodłączny element celebrowania najważniejszych okazji. Program targów oraz tematy poruszane na seminariach branżowych oraz prelekcjach dla pasjonatów i hobbystów.

Na uczestników czekają pokazy florystyczne, warsztaty i ekspozycje tematyczne. FLOWER EXPO POLSKA to doskonała przestrzeń do kreowania nowych wizji florystycznych, prezentacji produktów czy rozwiązań dla florystyki. Targi promując wykorzystanie kwiatów w różnych aspektach i sytuacjach wspierają rozwój branży kwiatowej.

Podczas imprezy zostanie zaprezentowana nie tylko bogata oferta kwiatów ciętych i doniczkowych, dekoracji i dodatków. Godne uwagi będą też pokazy mistrzów florystyki, spotkania z ekspertami i seminaria dla florystów, takie jak: „Trendy i ekonomika w nowoczesnej kwiaciarni”, „Social media w promocji kwiaciarni w praktyce – działania i koszty” czy „Rośliny doniczkowe w dekoracjach eventowych”. Branżowi goście będą mogli prowadzić rozmowy handlowe z wystawcami w specjalnie przygotowanej strefie spotkań.

Ogromne emocje z pewnością wzbudzi oczekiwany przez wielu gości Konkurs Roślin Nowości 2019. Rywalizacja będzie otwarta dla producentów i hodowców niebiorących udziału w targach, co na pewno zwiększy poziom napięcia w oczekiwaniu na decyzję jury. To szczególna okazja do promocji szkółek w kraju i za granicą.

Wystawa będzie też doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych, poznania nowości rynkowych, a także do dyskusji o przyszłości branży. Odwiedzający targi floryści, dekoratorzy oraz wszyscy związani z handlem ogrodniczym będą mogli wziąć udział w konferencjach, seminariach, warsztatach i pokazach.

Trzeci dzień targów (sobota) będzie otwarty dla publiczności – udział w nim to naturalny wybór dla hobbystów oraz pasjonatów florystyki, dla których przewidziane są również specjalne atrakcje. Ideą tego dnia jest przybliżenie odwiedzającym różnych aspektów florystyki w życiu codziennym, a także przekazanie praktycznych informacji dotyczących kwiatów doniczkowych, ich miejsca w architekturze wnętrz i właściwościach.

Bądźcie na bieżąco, szukajcie szczegółowych informacji dotyczących programu na: www.flowerexpo.pl. Tam też znajdziecie możliwość rejestracji dla klientów branżowych

Bilety będą do kupienia w kasach EXPO XXI Warszawa. Do zobaczenia podczas targów!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl