Już w czwartek rozpoczynają się Targi GARDENIA 2023 – najważniejsze wydarzenie branży florystycznej. W dniach 23-25 listopada na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można poznać ofertę wystawców oraz wziąć udział w różnych, ciekawych wydarzeniach. Jednym z nich będzie Konkurs Florystyczny Młodych Talentów, który rozpocznie się już w czwartek, 23 listopada o godzinie 10.00 – zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom! Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia, który prezentujemy poniżej.


Reklama

Reklama

23.11.2023 – CZWARTEK

Strefa Inspiracji: fotografia, dekoracje, florystyka
10:00 – 15:00, Pawilon 5
Wystawa fotografii utalentowanej polskiej artystki Magdy Wasiczek, w strefie zaaranżowanej inspirującymi dekoracjami Belldeco, okraszonymi kompozycjami florystycznymi Marii Sarnowskiej i Ewy Bugaj.

WZORCOWA KWIACIARNIA 2024
10:00 – 15:00, Pawilon 6
Zobacz strefę inspiracji stworzoną przez PLAN B i mistrza florystyki Maciej Krzusa, która stanie się wzorcem dla florystów, dekoratorów, właścicieli kwiaciarń na kolejny rok!

Piotr Sekunda – BEZ LIMITU
11:00 – 13:00, Pawilon 6, Stoisko 61
Organizator: Floral Academy Piotr Sekunda
BEZ LIMITU to autorskie spotkanie i florystyczne tworzenie na stoisku Floral Academy. To niezwykła przygoda z Piotrem Sekundą! Na oczach gości Targów Gardenia przygotujemy zimowe kompozycje szeroko pojmowanym przestrzeniom biznesowym. W trakcie tego spotkania powstaną spektakularne zimowe aranżacje, które na co dzień proponujemy największym biznesowym klientom!

The Power of Flower
12:00 – 14:00, Pawilon 6, stoisko 65
Organizator: Smithers-OASIS Germany
Warsztaty z kompozycjami w ekologicznych sercach organizowane przez Smithers-OASIS Germany, FloraLife.

Rośniemy w siłę!
13:00 – 13:40, Pawilon 6, Scena główna
Organizator: Stowarzyszenie Florystów Polskich
We wspólnym pokazie “Rośniemy w siłę!” swoje mistrzowskie umiejętności zaprezentują: Joanna Kiedacz (Florysta Roku 2022) Małgorzata Szwagiel (Florysta Roku 2020) Zbigniew Dziwulski (Florysta Roku 2021)

Mistrzowskie Gwiazdy
13:50 – 14:30, Pawilon 6, Scena główna
Kompozycje bożonarodzeniowe zaprezentują Floryści – Mistrzowie Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski: Monika Bębenek, Katarzyna Greta Grondkowska, Kamil Lutostański, Piotr Salachna, Piotr Sekunda

Konkurs Florystyczny Młodych Talentów
15:30 – 16:00, Pawilon 6, Scena główna
Organizator: ForumKwiatowe.pl
Przyznanie nagród w Konkursie Florystycznych Młodych Talentów pt. “Pokaż swój talent”.

24.11.2023 – PIĄTEK

Mniej znaczy więcej
10:50 – 11:30, Pawilon 6, Scena główna
Pokaz florystyczny portalu floraplus.pl, w którym udział wezmą: Anna Wawrzyniak, Róża Marciniak, Tomasz Iwanow i Rafał Kawałko.

A gdyby film był bukietem?
11:40 – 12:20, Pawilon 6, Scena główna
Organizator: Stowarzyszenie Florystów Polskich
Pokaz florystyczny – “A gdyby film był bukietem?” – inspirowany ogólnoświatową twórczością filmową.

RozisKRZone USkrzydlone
12:30 – 13:10, Pawilon 6, Scena główna
RozisKRZone USkrzydlone – Absolwentki klasy mistrzowskiej Macieja Krzusa,

Feel – Touch – Experience
13:20 – 14:00, Pawilon 6, Scena główna
Pokaz florystyczny: Warsztatownia Daisy i Przyjaciele, Sponsor: Heemskerk Flowers, Uczestnicy pokazu: Mirosław Drohomirecki

Sekunda Stylowo – PRZESTRZEŃ
14:30 – 16:00, Pawilon 6, Scena główna
Organizator: Floral Academy Piotr Sekunda
PRZESTRZEŃ to florystyczna opowieść o aranżacjach dedykowanych szeroko pojmowanym przestrzeniom biznesowym. To tutaj na poznańskiej scenie – 24 listopada – PIOTR SEKUNDA podzieli się swoim doświadczeniem we współpracy z ponad 50. polskimi i międzynarodowymi firmami.

25.11.2023 – SOBOTA

Konkurs im. Kariny Maćkowiak
10:20 – 10:50
Pawilon 6, Scena główna
Organizator: Stowarzyszenie Florystów Polskich
Wręczenie nagród w konkursie florystycznym Stowarzyszenia Florystów Polskich – “Wolność w głowie, wolność na głowie” im. Kariny Maćkowiak.

Tajemnice symboliki kwiatów
11:00 – 11:30, Scena głowna, pawilon 6
Już w sobotę zapraszamy pod scenę, gdzie odkryjemy razem tajemnice symboliki kwiatów. Dowiecie się, jak wybierać idelane kwiaty na różne okazje, jak kierować się w doborze kolorów i wiele innych ciekawostek.

Zimowy ślub. Zrównoważona florystyka
11:30 – 12:00, Pawilon 6, Scena główna
Pokaz florystyczny Radka Berenta i Łukasza Marcikowskiego z Kwiaty&Miut. Po pokazie zapraszamy na stoisko, gdzie będziemy kontynuować wątek aranżacji stołu.

Choinka nie taka zwyczajna
12:10 – 12:50, Pawilon 6, Scena główna
Organizator SITO Oddział Poznań. Prowadząca: Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska-Bródka. Choinka to nie tylko drzewko bożonarodzeniowe, które dekoruje się dostępnymi, ulubionymi, czy odziedziczonymi elementami. Choinka to niesamowita historia i symbolika, którą warto znać i rozumieć. W czasie prezentacji wspólnie ubierzemy choinkę. Ubieranie świątecznej choinki w wykonaniu Agnieszki Krzymińskiej (SITO). Dekoracje: Belldeco

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl