Targi SPECIAL DAYS – podsumowanie

05/03/2015

Miniona edycja targów SPECIAL DAYS zgromadziła liczną grupę przedsiębiorców związanych z branżą florystyczną i dekoracyjną. Swoje produkty eksponowało ponad 70 firm i marek. Łącznie, przez cały okres trwania targów SPECIAL DAYS i GARDENIA 2015 ekspozycję zwiedziło 26 239 osób.

Dla ForumKwiatowe.pl Targi Special Days były szczególnym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy wzięliśmy w nim udział w charakterze wystawcy. W ciągu tych trzech wyjątkowych dni nasze stoisko stało się miejscem sympatycznych i niecodziennych spotkań. Wielką przyjemność i satysfakcję sprawiło nam spotkanie starych znajomych i poznanie tylu nowych osób! Ważny był dla nas pierwszy dzień targowy, czwartek, kiedy na naszym stoisku spotkali się autorzy portalu: Katarzyna Greta Szymkowiak, Dorota Ramirez i Andrzej Dąbrowski. Nie był to przypadek – czwartek był dniem prelekcji autorów ForumKwiatowe.pl.

Pierwsza na poznańskiej scenie wystąpiła Katarzyna Greta Szymkowiak, która zaprezentowała wytypowane przez nasz portal nowości produktowe na 2015 rok. Duże wrażenie zrobiły nowe róże Nautica Kissima, które przyleciały na prezentację prosto z Kenii. Wielkie, okazałe, wielkogłowe – są nowością w ofercie dostawcy kwiatów VHV Flowers and Greens.  Florystka przygotowała również kilka propozycji prac, w których wykorzystała: drut florystyczny firmy Florad dostępny również w trendowych pastelowych kolorach, a także nowy mikrofon DUAL firmy Victoria ze specjalnie zaprojektowaną rączką dającą możliwość dołożenia od spodu łodyg, oraz sztuczne kwiaty od R&M WARBET – firmy specjalizującej się w handlu kwiatami sztucznym, która również była obecna  ze swoim okazałym stoiskiem na Special Days. Bardzo sympatyczne wrażenie zrobiły użyte w jednej z kompozycji szklane baloniki  z Hurtowni Prestige-Kwiaty oraz pastelowa ceramika z oferty tejże firmy.

DSC02351

greta222

Prace: Katarzyna Greta Szymkowiak
Szkło i ceramika: Prestige-Kwiaty, drut florystyczny: Florad, kwiaty sztuczne: R&M Warbet, kwiaty cięte: VHV Flowers and Greens

greta333

Praca: Katarzyna Greta Szymkowiak
Drut florystyczny: Florad, kwiaty: VHV Flowers and Greens

1

Katarzyna Greta Szymkowiak prezentuje bukiet wykonany na mikrofonie DUAL

Z kolejną prelekcją wystąpiła Dorota Ramirez z Indigo EFD, która opowiadała w jaki sposób należy konstruować ofertę – i to nie tylko ślubną – dla klientów o różnej zasobności portfela. Jej wystąpienie było pierwszym dotyczącym tematyki marketingowej.  Po południu temat ten podjął Andrzej Dąbrowski, konsultant w biznesie florystycznym (Florand), który przedstawił swoją analizę rynku florystycznego i rozwinął temat sprzedaży w kwiaciarni i jej efektywności. Jako ostatnia spośród autorów portalu wystąpiłam ja. Przedstawiłam kilka przydatnych narzędzi internetowych, które warto znać i wykorzystywać w pracy nad swoim blogiem, stroną internetową, profilem na Facebooku lub też przygotowując ofertę dla klienta.

Przez dwa kolejne dni scena została zdominowana przez pokazy florystyczne, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Nie bez przyczyny – prezentowano najnowsze trendy i wyjątkowe techniki florystyczne. Można było zobaczyć obecną mistrzynię Polski Małgorzatę Szymioł wykonującą w skupieniu swoje barwne arcydzieła, pojawili się również uczniowie i absolwenci Moniki Bębenek i Magdaleny Biruli Białynickiej ze swoimi wiosenno-wielkanocnymi propozycjami, a ostatni z pokazów należał do Piotra Sekundy i Zygmunta Sieradzana, którzy pokazali ciekawe prace w pastelowej, intrygującej kolorystyce.

Wydarzeniem specjalnym targów SPECIAL DAYS było Show Florystyczne Sekunda&Sieradzan i Przyjaciele, na które Mistrzowie Florystyki stworzyli zaskakujące kompozycje prezentowane na wybiegu przez modelki. Podczas pokazu można było zobaczyć prace Piotra Sekundy, Zygmunta Sieradzana, Małgorzaty Szymioł, Moniki Bębenek, Magdaleny Biruli Białynickiej, Katarzyny Cepy i Katarzyny Kluby. Łącznie mistrzowie pokazali 60 kreacji – w tym suknię wykonaną w całości z roślin. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Targi miały również swoje wydarzenie wydawnicze – było nim pojawienie się najnowszej pozycji Anny Nizińskiej „Florystyka Ślubna” (konsultacja i zdjęcia: Mariola Miklaszewska i Piotr Salachna), którą można obecnie nabyć na stronie E-Florum.

Przez trzy dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich był miejscem florystycznych wrażeń, miłych spotkań i niecodziennych wydarzeń. Z pewnością każdy znalazł tu coś dla siebie. Kolejna edycja Targów Przedmiotów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS odbędzie się w dniach 25-27.02.2016 roku. Już nie możemy się doczekać!

W tym miejscu pragniemy podziękować za okazane wsparcie firmom:

VHV Flowers and Green

Prestige-Kwiaty

Victoria Grzegorz Woźniak

oraz

Piotrowi Salachnie

Monice Dudkowskiej

i Magdalenie Szybowskiej.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl