Międzynarodowy Dzień Samotnego Bukietu to inicjatywa, której celem jest poświęcenie jednego dnia w roku na uszczęśliwianie nieznajomych. W jaki sposób? Oczywiście za pomocą kwiatów. Akcja ta odbędzie się już 28 czerwca, czyli w niedzielę. Będzie to jej ósma edycja. ForumKwiatowe.pl już od kilka lat zachęca do wzięcia w niej udziału, a dzisiaj – na zchętę – prezentujemy Wam inspirujące bukieciki wykonane przez polskich florystów: Agnieszkę Błaszczyk, Karolinę Drozdek-Staniszewską, Piotra Marca oraz Małgorzatę Szwagiel.

O co chodzi z tym „samotnym bukietem”? Inicjatorką tej miłej akcji jest Emily Avenson, Amerykanka mieszkająca w Belgii. Któregoś dnia postanowiła ona zaskoczyć mieszkańców swojej miejscowości: zrobiła bukieciki z ogrodowych kwiatów i pozostawiła je w różnych miejscach, tak aby mile zaskoczyć przypadkowych przechodniów. Emily szybko znalazła wielu naśladowców – inicjatywę podchwycili ogrodnicy, kwiaciarze i zwykli miłośnicy kwiatów na całym świecie. Powstała nawet strona internetowa, na której można podzielić się zdjęciami swoich bukietów, albo zdjęciami bukietów znalezionych. Każdy może też odznaczyć na mapie swoją lokalizację i wskazać w ten sposób miejsce, w którym akcja się odbyła.

Samotny bukiet w Krakowie, autorka: Agnieszka Błaszczyk

Jak wziąć udział?

Wzięcie udziału w tej międzynarodowej zabawie jest bardzo proste. Najpierw należy zaopatrzyć się w bukiet. Jeżeli jesteś florystą lub ogrodnikiem, to nie jest to żaden problem. Jeśli nie, to możesz wykonać bukiecik z kwiatów polnych, ogrodowych, a nawet możesz go nabyć w kwiaciarni. Kwiaty muszą mieć dostęp do wody dlatego trzeba zaopatrzyć się w jakiś mały pojemniczek – słoik lub nawet obciętą plastikową butelkę, które można ozdobić sznurkiem lub wstążką – choć oczywiście nie jest to konieczne. Tak przygotowany zestaw zaopatrujemy w bilecik, na którym możemy napisać „Weź mnie!” lub innymi słowami oznajmić, że bukiet należy do szczęśliwego znalazcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na bileciku również umieścić dane swojej kwiaciarni. Taka promocja na pewno nie zmniejszy radości obdarowanej osoby, a może sprawi, że ta zechce skorzystać z usług florysty. Mamy już przygotowany zestaw, które zostawiamy w wybranym przez siebie miejscu: na ławce w parku, na schodach, chodniku lub gdziekolwiek chcemy – byle nie stanowił dla nikogo przeszkody.

Jeszcze jedna uwaga odnoście przygotowania bukietu: w czasie, gdy koronawirus szaleje, lepiej pracować w rękawiczkach oraz zdezynfekować pojemnik na wodę przed użyciem.

Więcej informacji i porad znajdziecie na stronie www.lonelybouquet.com. Możecie tam zaznaczyć swój udział w tej radosnej inicjatywie.

Samotny bukiet w Zamościu, autor: Piotr Marzec
Samotny bukiet w Krakowie, autorka: Agnieszka Błaszczyk
Samotny bukiet w Zielonej Górze, autorka: Karolina Drozdek-Staniszewska
Samotny bukiet w Rzeszowie. Autorka: Małgorzata Szwagiel
Samotny bukiet w Zielonej Górze, autorka: Karolina Drozdek-Staniszewska
Samotny bukiet w Zamościu, autor: Piotr Marzec
Samotny bukiet w Zielonej Górze, autorka: Karolina Drozdek-Staniszewska
Samotny bukiet w Rzeszowie. Autorka: Małgorzata Szwagiel
O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl