Przyjrzyjmy się tak bardzo w ostatnim czasie modnemu trendowi eko i wszystkiemu, co jest z nim związane. Dla nas, florystów, najważniejsza jest pasja tworzenia, ciągłego kreowania, a najlepszym nauczycielem jest natura i wszystko, co się z nią wiąże. W naszych pracach florystycznych przekazujemy cząstkę siebie i swój sposób postrzegania świata, więc jako floryści powinniśmy dbać o naturę i ekologię. Dzięki obecnemu trendowi mamy ułatwione zadanie, bo prościej będzie nam przekonać naszych klientów do wykorzystania przedmiotów, którym nadajemy drugie życie. Dzięki segregacji i recyklingowi jesteśmy w stanie wyselekcjonować pewne produkty i wykorzystać je przy tworzeniu aranżacji. Papier pakowy, rolki papieru po ozdobnych wstążkach czy foliach, a także stłuczone doniczki – to wszystko nadaje się do wykonywania niepowtarzalnych aranżacji. Metalowe konewki, kalosze czy stare radio mogą posłużyć jako naczynia dla roślin na tarasie bądź w ogrodzie. Obserwujmy świat, obserwujmy nowe trendy, przyjrzyjmy się ekologii i możliwościom, jakie daje nam recykling – w końcu jako floryści jesteśmy uzależnieni od natury, o którą powinniśmy dbać najlepiej, jak potrafimy.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora jak zawsze wiele inspiracji. W dziale Raz, dwa, trzy można podpatrzeć jak wykonać kompozycję wykorzystując materiały z pozoru uznawane za nieprzydatne. Dekoracja z wykorzystaniem metalowych puszek, szarego papieru, skrawków wełny, potłuczonego szkła, plastikowych butelek czy metalowych drucików. Każda praca zawiera instrukcję wykonania. Materiał oraz dwa kroki.

Na kolejnych stronach propozycje eko. W obszernym materiale floryści zaprezentowali dekoracje, gdzie główną rolę odgrywają przedmioty przeznaczone do wyrzucenia. Są to kompozycje bardzo pomysłowe, kolorowe i efektowne. Kolejny materiał to relacja z World Cup. Materiał urozmaica wywiad z aktualnym mistrzem świata oraz piękne zdjęcia. Warto przyjrzeć się florystyce na najwyższym poziomie.

W artykule Rabata florysty, autorka opowiada o tym jakie rośliny sadzić i kiedy, aby potem móc je wykorzystywać przy tworzeniu aranżacji. Andrzej Dąbrowski w swoim dziale Okiem praktyka tym razem porusza temat Cyfrowej kwiaciarni – technologia przydatna w kwiaciarni.  Jak się komunikować, aby klienci i floryści byli zadowoleni?

W numerze jak zawsze skrót tego co było oraz zapowiedź kolejnych florystycznych wydarzeń. Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Czasopismo można kupić w Empikach, hurtowniach florystycznych lub dzwoniąc pod numer telefonu 71 344 80 00. Zapraszamy do lektury!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl