Biuro Kwiatowe Holandia przedstawiło jesienno-zimową kolekcję kwiatów, która została opracowana w nawiązaniu do stylu Inner Retreat. Jest to pierwsza tego rodzaju kolekcja, ale nie ostatnia. Kolejne będą powstawały w oparciu o nadchodzące trendy florystyczne i pory roku.

Inner Retreat – przywracanie równowagi kwiatami i roślinami

Inner Retreat to trend, który jest odpowiedzią na nasz obecny styl życia. W dzisiejszych czasach żyjemy pod ciągłą presją, w pośpiechu, nieustannie wystawieni jesteśmy na różne zewnętrzne bodźce, których nie możemy w żaden sposób kontrolować. Wszystko to wywołuje u nas stres i niepewność, a w efekcie coraz bardziej odczuwamy potrzebę spokoju. Dlatego w stylu Inner Retreat znajdziemy miękkie tekstury, pastelowe kolory i przyjazne kształty (więcej na temat tego trendu można przeczytać tutaj).

Jakie kwiaty pasują do tego trendu? Takie, które wprowadzają pozytywną, harmonijną i spokojną atmosferę. Żeby daleko nie szukać, wystarczy zajrzeć do jesienno zimowej kolekcji, w której znalazło się szesnaście takich kwiatów i roślin.

Trendowa kolekcja kwiatów jesień / zima 2020

Gipsówka przypomina romantyczną chmurę. Dostępna jest przez cały rok w kolorach białym i różowym, długo trzyma się w wazonie, sprawdza się zarówno pojedyncza jak i w bukiecie.

Anthurium to kwiat, który przyciąga wzrok żyłkowatym liściem i graficznym kształtem. Dostępne jest dostępne przez cały rok w kolorze czerwonym, różowym, białym i w odcieniach przejściowych tych kolorów.

Chryzantema to nieskończona wręcz różnorodność kształtów. Dzięki dostępnym odmianom w ciepłej kolorystyce chryzantema idealnie wpisuje się w jesienno-zimowe klimaty.

Cymbidium. Bajkowy kształt, aksamitna miękkość. Ta orchidea występuje w kolorze białym, fioletowym, różowym, pomarańczowym, żółtym lub zielonym, a niektóre odmiany są nawet pachnące.

Goździk to wiele kształtów, delikatnych kolorów, a czasem także odmiany pachnące. Kolorowe goździki wyglądają wspaniale razem w bukiecie, podobnie jak jednokolorowe lub dodane do mieszanej aranżacji. Są powszechnie dostępne. Są też szczególnie wrażliwe na etylen.

Kalina i lilak. Dwa rośliny z kiściami małych, delikatnych kwiatów w kolorze białym, różowym, fioletowym, granatowym lub indygo. Oba kwiaty mają piękny zapach. Dostępność jesienią / zimą zależy od odmiany.

Nolina (bokarnea odgięta). Domowe drzewo z chropowatym pniem i fontanną długich, zielonych liści. Jej uprawa w mieszkaniu jest nieskomplikowana, wystarczy jasne stanowisko i niewiele wody.

Sukulenty również należą do kategorii łatwych roślin, które nie nastręczają kłopotów z pielęgnacją. Mają mocne, soczyste liście i przyjemne okrągłe kształty – każdemu przypadną do gustu!

Paprocie bywają kapryśne i na pewno są wymagające. Podłoże powinny mieć lekko wilgotne, lubią też spryskiwanie wodą. Warto jednak się postarać – odwdzięczą się oczyszczając powietrze w domu.

Zapierająca dech w piersiach orchidea występuje w kolorze fioletowym, różowym, łososiowym, białym i żółtym, może też być ekstrawagancko ozdobiona paskami i plamkami. Dobrze jest raz w tygodniu zanurzyć ją w wodzie, spryskać liście lub zimą umieścić kostkę lodu na korzeniach.

Szlumbergera. Jej sznurek mocnych, płaskich, jasnozielonych liści i kolorowych tropikalnych kwiatów przyciąga wzrok. Preferuje ciepłe miejsce, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Podlewać raz w tygodniu by utrzymać lekko wilgotne podłoże.

Kalanchoe występuje w różnych formach, zarówno kwitnących, jak i niekwitnących. Roślina radzi sobie z bezpośrednim nasłonecznieniem i niewielką ilością wody, dlatego nadaje się również dla tych mniej uważnych fanów roślin.

Kochający słońce eukaliptus ma niebieskawo-szary nalot na liściach, który zmienia kolor na zielony i srebrny, gdy pada na niego słońce. Roślina ma wspaniały uspokajający zapach, nie lubi być przenoszona i szybko rośnie.

Ciemiernik. Helleborus niger ma duże białe kwiaty, podczas gdy Helleborus orientalis ma kwiaty kolorowe z żółtym środkiem. Roślina preferuje osłonięte, słoneczne miejsce.

Świerk. Ta okazała, wiecznie zielona roślina zapewnia spokój w ogrodzie i.. w domu, jeśli możemy ją podziwiać za oknem. Jego ciemnozielone igły roztarte między dłońmi dają kojący zapach. Roślina pozostaje zielona przez cały rok, toleruje zarówno słońce, jak i cień, lubi wilgotną glebę.

Zdjęcia: Funnyhowflowersdothat.co.uk

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl