“Get inspired!” to hasło bardzo ciekawego wydarzenia, które towarzyszyło ostatnim niemieckim targom Tendence 2017 (Frankfurt nad Menem). Był to 4. Międzynarodowy Kongres Florystów zorganizowany przez austriacką firmę Lehner Wolle, producenta produktów wełnianych.  W spotkaniu tym wzięli udział czołowi światowi floryści, dekoratorzy oraz przedstawiciele firm działających w branży. Tematyka kongresu to trendy na najbliższe sezony: jesień/zima 2017 i wiosna 2018.

Laurence Hanauer, Foto: Radko Ivanov Chapov

Charline Pritscaloff, Foto: Radko Ivanov Chapov

W trakcie imprezy odbyły się pokazy florystyczne, podczas których gośćmi specjalnymi byli mistrzowie świata: Stein Are Hansen (Norwegia) oraz Frédéric Dupré (Francja). Zaprezentowano również ponad 20 stoisk udekorowanych tematycznie (min. w tematach takich jak:  ślub, urodziny, Boże Narodzenie, Wielkanoc) nad którymi pracowało ponad 25 florystów z dziesięciu krajów. Piękne dekoracje tematyczne robiły duże wrażenie na odwiedzających, jednak dla florystów prowadzących kwiaciarnie najcenniejszy był ich aspekt praktyczny, który był obowiązkowy dla wszystkich stoisk. Zaprezentowano wiele ciekawych i przydatnych rozwiązań, do których należały np.: przybranie roślin doniczkowych, szybkie gratisy do bukietów, elementy przyciągające wzrok w witrynie kwiaciarni, czy też niewielkie ekspozycje robocze gotowe w kilka minut.

Follow the Circle (Lisa-Maria Thalmayr, Christiane Nebel), Foto: Radko Ivanov Chapov

Annick Mertens, Foto: Radko Ivanov Chapov

Thomas Gröhbühl, Foto: Radko Ivanov Chapov

Jan Dirk von Hollen, Foto: Radko Ivanov Chapov

Zaprezentowane aranżacje były na bardzo wysokim poziomie i z pewnością dla niejednego florysty były źródłem inspiracji zarówno tych artystycznych jak i biznesowych, zgodnie z obietnicą złożoną przez organizatora w haśle przewodnim. W pracach floryści wykorzystywali – oprócz materiału roślinnego – produkty firmy Lehner Wolle. Nasza galeria zdjęć będzie więc prawdziwą ucztą dla zwolenników stosowania wełnianej włóczki i filcu we florystyce. Zapraszamy do oglądania zdjęć!

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl