W dniach 3-7 lutego 2023 roku odbędą się Targi Christmasworld, podczas których będzie można poznać trendy i zobaczyć dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie 2023. Eksperci z Christmasworld każdego roku poznają ofertę wystawców i dzięki temu mogą opisywać trendy, które dopiero pojawią się w artykułach dekoracyjnych. W ubiegłym roku wytypowali oni 3 trendy, które właśnie teraz mają obowiązywać. Przyglądnijmy się nim ponownie. Trendy te odzwierciedlają potrzeby konsumentów, na których duży wpływ miało doświadczenie pandemii. Coraz częściej na pierwszy plan wysuwa się zrównoważony rozwój, powrót do tradycji i ulubionych rytuałów, a więzi rodzinne nabrały jeszcze większego znaczenia. Motywy te zawarto w trzech stylach: „hearted+minimal”, „mystic+originate” i „local+vital”.


Reklama

hearted+minimal

Ten styl łączy przytulność z minimalizmem. Wyraźne linie, powściągliwe kolory i naturalne materiały tworzą spokojną i przyjemną atmosferę. Przedmioty służą wyrażeniu własnej osobowości oraz stworzeniu intymnej, osobistej atmosfery w domu czy w biurze. Znaczenia nabierają przedmioty o wartości sentymentalnej oraz ponadczasowe dekoracje i trwałe materiały. Trend ten związany jest ze świadomością ekologiczną i odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów.

źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

mystic+originate

Ten enigmatyczny i kochający naturę styl łączy w sobie rzeczywistość z fantazją. Charakterystyczne dla tego trendu są wzory wyglądające bardzo naturalnie, ale to tylko wrażenie, ponieważ w naturze ich nie odnajdziemy. Dlatego wszystko wydaje się znajome, a jednak dziwne. Dekoracje i przedmioty są bardzo artystyczne, tworzą mistyczną atmosferę. W tym trendzie sięga się po zaskakujące rozwiązania oraz nowe, alternatywne materiały, które są imitacją tego co znane. Trwałość oraz wysoka jakość przedmiotów podkreślają przywiązanie do tradycji i ulubionych rytuałów.

źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

local+vital

To trend, w którym najważniejsza jest pogoda ducha i związek z naszym najbliższym otoczeniem – z sąsiedztwem i miejscem, w którym żyjemy. Otaczająca nas przestrzeń, zarówno prywatna jak i publiczna staje się centrum życia, w którym możemy realizować swoje twórcze zainteresowania, majsterkować, manifestując swoje zaangażowanie i poczucie bliskości z miejscem, które kochamy. Styl ten skupia się na lokalnych projektach, lokalnych produktach i charakterystycznym, wyróżniającym się dizajnie.

źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl