Kalendarzowa wiosna coraz bliżej. Musimy jednak powoli zacząć przyzwyczaić się do zmiany tradycyjnych 4 pór roku w dwie.  Zaburzenie znanych nam pór roku jest przede wszystkim efektem globalnego ocieplenia. Eksperci uważają, że wiosna będzie coraz krótsza, aż w końcu zaniknie. Czeka nas coraz wcześniej przychodzące lato z atakami upałów już w maju i coraz dłuższa jesień przeciągająca się aż do początku zimy.

Początek roku 2020 potwierdza te prognozy, bo za oknem właściwie już mamy wiosnę. W kwiaciarniach – i nie tylko – pojawiają się już pierwsze florystyczne dekoracje, które swoim nastrojem potwierdzają naszą tęsknotę do słońca za oknem i szybkiego zakończenia ciągle jeszcze trwającej zimy. W startującym florystycznym sezonie pokazowym wiosna-lato z pewnością nie zabraknie nowych, różnorodnych pomysłów i inspirujących aranżacji. Zanim jednak będziemy mieli okazję przebyć maraton imprez, jakie przygotowały dla nas chociażby obecne targi Special Days i zobaczyć występujących na pokazach florystów, to zapraszamy do obejrzenia pomysłów z najnowszego wydania BLOOM’s. Spójrzcie jak wielkanocne dekoracje oraz letnie aranżacje stołów widzą floral designerzy z tego czołowego niemieckiego czasopisma dla florystów. Wśród autorów aranżacji zobaczymy zarówno tych znanych i doświadczonych mistrzów florystyki, jak również nowe twarze. Prezentują oni trendy wiosna-lato 2020 inspirując nowymi pomysłami. Dajcie się już teraz zaczarować wiosenno – letniej  florystyce w świetnym wydaniu!

Pismo dostępne jest w sprzedaży w wersji elektronicznej – tutaj.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl