Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad doborem doniczek i dekoracji świątecznych do swojej kwiaciarni, to na pewno warto wziąć pod uwagę bieżące trendy lifestylowe. Zobaczcie jakie zaproponowała nam EFSA – stowarzyszenie skupiające firmy z branży kwiatowej i dekoracyjnej (European Floral and Lifestyle Product Suppliers Association). Grupa ta zajmuje się badaniem przyszłych trendów i na tej podstawie, przed każdym sezonem opracowuje swoje własne propozycje. To doskonały drogowskaz dla niezdecydowanych – w końcu mamy do czynienia z zestawami przygotowanymi przez najlepszych dizajnerów, na których spokojnie można polegać.

Opracowując nowe trendy EFSA bada nasze upodobania. Okazuje się, że nasz styl życia jest dziś pełen sprzeczności. Żyjemy szybko choć pragniemy zwolnić, lubimy high-tech tak samo jak nostalgię, cenimy rzeczy innowacyjne na równi z tradycyjnymi. Mamy do czynienia z coraz większą digitalizacją i globalizacją, a jednocześnie coraz silniej pragniemy powrotu do podstaw i natury. Te paradoksy musiały znaleźć odzwierciedlenie w nowych trendach dizajnerskich.

Jakie trendy zaproponowano na trwający już sezon jesienno-zimowy?

 

Dzika Energia (Wild Energy)

Styl ten łączy wygląd przemysłowy z elementami naturalnymi. Neutralne kolory miesza się z przemysłowymi teksturami, podstawowymi kształtami i motywami zwierzęcymi. Temat ten będzie odpowiadał artystycznym duszom i mieszkańcom wielkich miast, którzy preferują naturalne drewno i wytrzymałe materiały.

wild-energy-ground

wildenergy

 

Uniwersalny Autentyzm (Universal Authentic)

Styl ten cechuje harmonia i minimalizm. Znajdziemy tu naturalne materiały, które opowiadają swoją historię i zdradzają nam swoje pochodzenie. Dominują kolory podstawowe i geometryczne wzory. Temat atrakcyjny dla młodego pokolenia rzemieślników i artystów, którzy lubią na nowo odkrywać tradycję.

universal-authentic-tree

 

Organiczne sny (Organic dreams)

Styl pełen odniesień do natury: zwierząt, minerałów, roślin. Pełen światła i delikatnych kolorów, kształtów i faktur. Znajdą się tu również wszelkie ręcznie wykonane dekoracje. Temat dla ludzi, którzy najlepiej czują się na łonie natury.

 

organicdream

organic-dream

 

Wizjonerski barok (Visionary Baroque)

Ciemny, bogaty, dostojny, promienny. Zimny metal w połączeniu z kolorami intensywnej czerni do ciemnej czerwieni, granatu i cyprysowej zieleni. Jest to styl futurystyczny i ekscytujący, dla ludzi, którzy kochają nieznane.

 

visionary-baroque

 

Jak zatem będą wyglądały dekoracje na nadchodzące święta w polskich kwiaciarniach? Czy proponowane pomysły zainteresują polskich dizajnerów? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów na ten szczególny czas.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl