Mieszkając na małej przestrzeni klienci często rezygnują z dekoracji na święta Bożego Narodzenia. Szkoda, bo przecież każdemu miejscu można nadać świąteczny charakter bez względu na to czy jest to duży dom czy małe mieszkanie. Bądźcie pomocni i zaproponujcie wahającym się klientom trzy pomysły na dekoracje w małego mieszkania. Dzięki nim, nawet w najmniejszym mieszkanku zagości świąteczna atmosfera.

 

Czerwone akcenty

Kolor czerwony jest nierozerwalnie związany z Bożym Narodzeniem. Można wykorzystać to skojarzenie i zaproponować klientowi wprowadzenie do wnętrza tego koloru. Jego pojawienie się od razu zmienia atmosferę. Możemy zaproponować czerwone kwiaty takie jak anturium, gerbera czy hipeastrum w wazonie, a na stół serwetki czy świece w tym właśnie kolorze. W sprzedaży tego pomysłu pomoże zaaranżowany w ten właśnie sposób stół czy komoda stojące w kwiaciarni.

Roślina = choinka

Jeżeli usłyszycie, że w domu klienta nie ma miejsca na żywą choinkę, to wybierzcie jedną z dostępnych w tym czasie roślin doniczkowych i zmieńcie ją w przepiękną choinkę. Potrzebne będą lampki i bombki, można też dodać samodzielnie wykonane dekory. Można już teraz udekorować jedną z dostępnych w kwiaciarni roślin w ten właśnie sposób, aby klient mógł zobaczyć jak pięknie może wyglądać tak przemieniona roślina. Można także zaoferować przygotowane wcześniej, gotowe zestawy dekoracji, które zaproponujecie klientom do samodzielnego wykorzystania. Nie zapomnijcie o pięknej ceramicznej donicy!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anthurium & Orchid lovers (@bloomifique)

Hand made

Kochamy rzeczy nietuzinkowe, oryginalne, ręcznie robione. Od kilku lat cieszą się one duża popularnością. Nie muszą one zajmować dużo miejsca, a potrafią być zachwycające. Stroiki, gotowe aranżacje czy połączenia świecy i naczynia może być absolutnie wyróżnikowe i dać klientowi odrobinę świątecznego klimatu i emocji. Tylko od nas zależy jak będzie wyglądała taka ręcznie robiona dekoracja. Warto, żeby już czekała na wchodzącego do kwiaciarni klienta lub zaprezentowana została na stronie internetowej kwiaciarni czy profilu społecznościowym.

Mam nadzieję, że Wasz branżowy profesjonalizm pomoże klientowi w udekorowaniu nawet najmniejszej przestrzeni. Chodzi przecież o to, aby emocje zwiazane ze świętmi nie kojarzyły się tylko z wydatami w hipremarketach, ale z klimatycznymi dodatkami i szczególnie pięknymi o tej porze roku kwiaciarniami. Niech fachowe podpowiedzi i dobrze przygotowana oferta pomogą stworzyć świąteczny nastrój waszym klientom.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl