British Flowers Week – “Brytyjski tydzień kwiatów” – to krajowa kampania zachęcająca Brytyjczyków do kupowania kwiatów uprawianych lokalnie. Dla florystów jest to wspaniała okazja by zaprezentować swoje umiejętności, a dla ogrodników – promocja własnej produkcji. Jak wygląda to barwne wydarzenie i skąd pomysł na taką właśnie kampanię?

Bukiety, kompozycje w naczyniu, aranżacje witryn sklepowych, a nawet dekoracje budynków. Podczas “kwiatowego tygodnia” każdy może wykonać dowolną aranżację i pochwalić się nią światu. Od lat w tym wydarzeniu prym wiodą floryści, którzy prześcigają się w pomysłach na nietuzinkowe aranżacje, choć tak na prawdę każdy może wziąć w nim udział. Wystarczy wstawić kilka pojedynczych kwiatów czy nawet liści do butelek i postawić na parapecie – i już stajemy się aktywnymi uczestnikami. Taki właśnie jest cel organizatorów: wciągnąć jak największą ilość osób do florystycznej zabawy. Dlaczego? To proste: by promować kwiaty z lokalnej, czyli krajowej produkcji, która w Wielkiej Brytanii zdecydowanie przegrywa z roślinami z importu. Pojawił się więc pomysł, by wspierać swoich ogrodników i zachęcać Brytyjczyków do kwiatów rodzimych i sezonowych.

Pomysł na zorganizowanie “Brytyjskiego tygodnia kwiatów” narodził się osiem lat temu w New Covent Garden (londyńska giełda kwiatowa). Od tamtego czasu impreza odbywa się co roku w czerwcu. Inicjatywa ta ma zrzeszać producentów, kwiaciarnie i hurtownie w całym kraju, a jej celem jest wprowadzenie krajowych kwiatów do brytyjskich domów.

Tego rodzaju wydarzenia są gratką dla florystów – jest pretekst by się pokazać i dać się poznać przez nowych klientów. Brytyjscy kwiaciarze wykorzystują okazję i nie ograniczają się jedynie do wykonania kwiatowych instalacji w oknie lub przed drzwiami kwiaciarni. Starają się aktywizować publiczność i wciągać w zabawę z kwiatami: organizują konkursy oraz warsztaty z układania kwiatów – zarówno na żywo jak i w świecie wirtualnym. Każda metoda jest dobra, a najważniejsze jest to, aby wywołać zainteresowanie kwiatami.

Tematem przewodnim będzie w tym roku „Uzdrowienie”. Organizatorom zależy na tym, by pokazać jak potężne są kwiaty w niesieniu pozytywnego przesłania nadziei. Co naturalne w tych trudnych czasach, chcą także dodatkowo wesprzeć brytyjskie firmy i pomóc im w rozwoju.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl