Uroczystości

24/07/2012

Wszelkiego rodzaju uroczystości – śluby, osiemnastki, okrągłe rocznice czy urodziny najbliższych – to miłe chwile, które ubarwiają naszą codzienność. Zarówno te bardziej podniosłe okazje jak i te mniejszej wagi wiążą się zwykle z zakupem jakiegoś prezentu i tu zwykle pojawia się dylemat: co kupić? Możliwości jest wiele, począwszy od przedmiotów trwałych i użytecznych, jak robot kuchenny czy wiertarka, poprzez te mniej praktyczne, jak butelka wina, a skończywszy na naszych ulubionych: kwiatach.

Tradycją jest dawanie kwiatów w formie bukietu, rzadziej kompozycji. Pojawiła się jednak jeszcze jedna możliwość, dzięki której można podarować kwiaty w bardzo oryginalnej formie. Pisaliśmy niedawno o nowych kształtach firmy Victoria – gąbce florystycznej pozwalającej na stworzenie kompozycji w formie np. napisu IHS. Firma Victoria nie przestaje nas zaskakiwać. Dzisiaj prezentujemy kolejne produkty z tej linii: gotowe liczby tj. 18, 25, 40, 50 oraz napis I love You – wszystkie wycięte z gąbki, na podkładzie z tworzywa.

Nowe produkty firmy Victoria są doskonałym materiałem do wykonania dekoracji z kwiatów. Wystarczy wybrać odpowiedni napis, zlecić dobrej kwiaciarni ułożenie w nim kwiatów i dekoracja stołu gotowa. Nowa forma liter czy cyfr wycięta z gąbki jest mocowana na stelażu ze sklejki, który podpiera gotową kompozycję. Taki napis czy liczba są łatwe do postawienia, nie wymagają dodatkowego mocowania i są doskonale widoczne z dalszej odległości. Produkty z gotowymi datami czy napisami są już dostępne w wybranych hurtowniach w kraju.

Przy typowych okazjach nie trzeba już składać specjalnego zamówienia – gotową formę można kupić od ręki. Jeżeli macie przyjaciół z innych narodowości, z którymi chcielibyście świętować to może wybierzecie napis np. W gli sposi O szczegóły pytajcie w najbliższych hurtowniach.

Mamy nadzieję, że pomysł na dekorację z liter Wam się spodoba i chętnie będziecie z niego korzystali podczas dekoracji sal.Poniżej kilka propozycji gotowych kształtów oraz wykonanych w nich dekoracji przez Studio Florystyczne Florees Agnieszki Stój w Krakowie.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl