„Victoria” na Christmasworld

13/02/2013

Christmasworld – największe na świecie targi ozdób świątecznych. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i została tłumnie odwiedzona. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu zaledwie kilku dni (25 – 29 stycznia) imprezę odwiedziło ponad 83 tysiące osób! Liczba spora, ale z drugiej strony było co oglądać: w targach wzięło udział prawie 3 000 wystawców ze 145 krajów. Było to więc doskonałe miejsce by poznać nowe trendy i nawiązać nowe kontakty handlowe.

Podczas Christmasworld prezentowane są produkty dekoracyjne na wszystkie tegoroczne święta i uroczystości. Aby ułatwić odwiedzającym rozeznanie targi podzielone są na dziewięć sekcji, wśród których znaczącą stanowią produkty florystyczne. Można tu znaleźć sztuczne kwiaty i rośliny, wianki, drzewka, naturalne dodatki, ceramikę i wiele innych produktów oraz akcesoriów florystycznych. Podczas Christmasworld można dowiedzieć się też, jakie kształty, kolory czy tematy będą modne w najbliższym sezonie – pracują nad tym specjaliści śledzący na bieżąco zmieniające się trendy i na tej podstawie określają trendy w dekoracjach na najbliższy sezon.

Odwiedzając Christmasworld można było znaleźć polski akcent, mianowicie stoisko firmy Victoria Grzegorza Woźniaka, który był obecny już nie pierwszy raz. Nowością było, oprócz znanych wszystkim produktów z gąbki florystycznej i akcesoriów, pojawienie się nowej linii produktów: „Eco”. Nowa, ekologiczna linia to znane nam już kształty jak floret czy garnet, ale na podstawach z drewna. Elementy plastikowe, takie jak uchwyty czy stelaże zostały zastąpione drewnianą konstrukcją. W Polsce produkt ten jest jeszcze mało popularny, ale inaczej jest w krajach, w których troska o środowisko naturalne jest on na porządku dziennym. Niemcy, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, kraje skandynawskie to rynki, na których nowe produkty Victorii z linii „Eko” cieszą się coraz większą popularnością. Być może i w Polsce, dzięki łatwo dostępnym produktom krajowego producenta, pro-ekologiczna postawa zdobędzie więcej zwolenników.

Warto wspomnieć, że firma Victoria uruchomiła sklep internetowy, w którym można zaopatrywać się we wszystkie produkty tej marki dostępne na polskim rynku. Sklep dostępny jest pod adresem: sklep.victoriasponge.eu

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl