I znowu nadchodzi zima. Dni są coraz krótsze, wieczory długie, w domach ciepło i przytulnie… Warto wykorzystać późnojesienne wieczory do tworzenia niebanalnych świątecznych aranżacji, które przeniosą nas w bajkowy czas dzieciństwa i wniosą do naszych wnętrz magiczną atmosferę Bożego Narodzenia.

Dekoracje typu DIY cieszą się niesłabnącym powodzeniem i mają ogromny urok wyjątkowości i niepowtarzalności. Wspólne tworzenie świątecznych ozdób z pewnością zbliży nas do siebie i pozwoli na miłe zagospodarowanie długich przedświątecznych wieczorów. Odświętnie przystroić możemy niemal każdy kąt naszego mieszkania.

Zadbajmy o detale. Powieśmy na ścianach kolorowe, pachnące jedliną wieńce, na półkach i stolikach ustawmy klimatyczne stroiki, zapalmy świece. Dajmy się ponieść tej jedynej w swoim rodzaju, niepowtarzalnej atmosferze.

Nieważne, czy wybierzemy monochromatyczność i skandynawski minimalizm, czy skrzący się błyskotkami styl glamour, barokowy przepych bądź naturalne leśne klimaty. Ważne, by dekoracje były spójne stylistycznie i kolorystycznie i współgrały z wystrojem wnętrza. Propozycji i pomysłów na świąteczne dekoracje jest całe mnóstwo, mamy w czym wybierać.

wianek bożonarodzeniowy

praca: Agnieszka Stój

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora znajduje się pełno inspiracji na nadchodzące święta. W dziale Raz, dwa, trzy floryści zaprezentowali dekorację zarówno minimalistyczne, jak i bogate. Jest coś i do postawienia, jest i coś do zawieszenia, a wszystko z akcentem świąt: gwiazdki, perełki, bombki. Pokazanie gotowej pracy najpierw krok po kroku, z pewnością ułatwi pracę nawet tym, którzy stawiają pierwsze kroki we florystyce.

W numerze także obszerny materiał z gotowymi aranżacjami. Można podpatrzeć wiele kompozycji, które nadadzą się do dekorowania niemal każdego wnętrza. Szyszki, świece, gwiazdki, jabłuszka to tylko niektóre elementy, które zostały użyte przez autorów. Zostały także zaprezentowane kompozycje, które są do zawieszenia. Często w domach nie ma za dużo mebli, ale czy kompozycja musi być zawsze do postawienia? Propozycja dekoracji okien, ścian, wolnych przestrzeni… Pomysłów jest sporo. Każdy znajdzie coś dla siebie. A jak święta – to i choinka. Ale czy zawsze musi być standardowa? W autorskiej aranżacji Agnieszki Galickiej oraz Maćka Krzusa przedstawiono inne spojrzenie na świąteczne dekoracje. Kompozycje w innej tonacji, a w jakiej? Koniecznie zajrzyjcie do wnętrza gazety.

dekoracje na Boże Narodzenie

praca: Aleksandra Niemiec

dekoracje na Boże Narodzenie

praca: Maciej Krzus

W numerze oprócz pięknych prac relacje z egzaminów w Warszawie, w Krakowie i w Opolu. Zdający mieli nie lada wyzwanie, aby uzyskać tytuł. Ich wysiłek został doceniony i na wystawach wszyscy zainteresowani mogli podziwiać ich ciężką pracę. W materiale poradnikowym można między innymi zapoznać się z trendami na Boże Narodzenie w 2017 roku, a także spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie Czy warto dzielić się wiedzą i praktyką? – tutaj konsultant w biznesie florystycznym Andrzej Dąbrowski szuka rozwiązania. Czy je znalazł?

Ponadto relacje z wydarzeń florystycznych, zapowiedź kolejnych. A dla prenumeratorów atrakcyjne upominki.

Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.
NDIO-flora

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl