Walentynki po wiedeńsku

14/02/2015

14 lutego, dzień zakochanych, a my zaglądamy do jednego z najznakomitszych hoteli Wiednia – hotelu Sacher. Jak się dowiedzieliśmy przygotowania do walentynkowego weekendu , trwały od początku tygodnia. W dekoracjach przede wszystkim zadbano o kolory pasujące do tego święta – kwiatowe kompozycje zostały nasycone odcieniami czerwieni i różu.

 

1

 

2

Jak wiadomo pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz, dlatego już w holu witają nas kompozycje mające wprowadzić gości w miłosny i namiętny nastrój… Anthuria, bromelie, storczyki zdominowały centralną cześć holu. Za nimi w korytarzu ustawiono wysoki czerwony wazon z kwiatami. Tutaj storczyki zostały zastąpione przez szkarłatne lilie.

3

4

5

6

7

 

Oprócz recepcji i holu wejściowego kompozycje umieszczono także w innych obszarach hotelu. Zaprezentowano min. stożkowe formy z kwiatów mieszanych i świec w wazonach, które widzieliśmy już wcześniej lecz mniejszych. W nich chryzantemy, róże, goździki, orchidee, leukodendrony, a nawet gałązki jagód.

 

8

9

 

W klasycznym wnętrzu niemal stuletniego hotelu można zastosowano odważne połączenie barw, szklane naczynia podstaw kompozycji, a nawet dekoracje z użyciem ozdobnego drutu.
Nie mogło zabraknąć także dekoracji w salach przeznaczonych na lunch i kolację! Sami nie mogliśmy zdecydować, która z sal jest bliższa naszej naszej duszy – ta w pastelowych kolorach, czerwieni, a może ta w kolorze zielonym?

 

Dekoracje wykonała wiedeńska kwiaciarnia Zweigstelle.

10

11

12

13

14

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl