Walentynki i czerwone róże to synonim. Jest jednak wiele powodów, dla których można sięgnąć w tym dniu po inne kwiaty – a przynajmniej zaproponować je bardziej otwartym i poszukującym klientom. Jeżeli ktoś lubi eksperymentować i zaskakiwać, to zamiast czerwonej róży może podarować bukiet z kwiatów mieszanych – każdy kwiat ma przecież swoją symbolikę, dzięki której taki przekaz będzie jeszcze bogatszy. Jakie kwiaty mogą znaleźć się w walentynkowym bukiecie?

W naszym poprzednim tekście pisaliśmy o kwiatach w kolorze różowym, najbliższym walentynkowej czerwieni. W Walentynki warto też zaproponować coś wesołego. A może żółty? Kolor ten reprezentuje szczęście, śmiech i słońce. Nie jest seksowny jak czerwony, ani romantyczny jak różowy, za to jest pełen optymizmu i radości. Kwiaty w kolorze żółtym cudownie rozświetlą każdy bukiet i mają też inną zaletę – nie są zarezerwowane dla zakochanych par. W Walentynki można przecież wykonać miły gest w kierunku najbliższych osób, takich jak mama, babcia, córka lub inna osoba. Które kwiaty pasują do walentynkowego tematu? Oto kilka opcji, które warto rozważyć!

  • Narcyz, zwany także żonkilem, reprezentuje wiosnę. Dzięki jasnym, żółtym kwiatom szybko wywołuje uśmiech na twarzy. Kwiat ten najlepiej sprawdza się sprzedawany w pęczkach. Nie jest to typowy walentynkowy kwiat, ale… jest kwiatem sezonowym i ma bardzo wymowną symbolikę – idealny jako prezent dla kupiony dla siebie!
  • Alstroemeria – ten trwały kwiat doskonale prezentuje się w bukiecie. Każdy z sześciu płatków alstroemerii reprezentuje ważną cechę: zrozumienie, humor, cierpliwość, empatię, zaangażowanie i szacunek. Kwiaty te dostępne są w wielu kolorach, a żółte odmiany nie tylko rozświetlą, ale też ładnie wypełnią przestrzeń w bukiecie. Ciekawie wyglądające odmiany w kolorze żółtym? Może to być alstroemeria ‘Bali’, ‘Lemon’ albo ‘Florinca solano’. Ta ostatnia ma bardzo świeży kolor, będący mieszanką żółci i zieleni.
  • Mimoza to symbol kobiecej delikatności i niewinności. Mówi się, że jest wstydliwa, bo jest bardzo wrażliwa na dotyk. Bardzo oryginalna i ciekawa propozycja, jeśli chodzi o Walentynki.
  • Gerbera nie jest już tak intrygująca, jak poprzednia pozycja, ale to jeden z najbardziej radosnych kwiatów! Zawdzięcza to swojemu zabawnemu wyglądowi i żywym kolorom, w jakich można ją kupić. Na rynku są też ciekawe odmiany w kolorze żółtym
  • Hiacynt – ten pachnący kwiat kwitnie w lutym, marcu i kwietniu, dzięki czemu może być popularnym kwiatem walentynkowym. Wspaniale się prezentuje w grupie lub jako część większej aranżacji mieszanej.

Czy te kwiaty są dobrą alternatywą dla róż? Czerwone róże są bardzo seksowne i romantyczne, ale takie skojarzenie sprawia, że nie każdemu można je podarować – to kwiaty wyłącznie dla zakochanych. Ale czy Walentynki należą tylko do nich? A może by tak sprawić przyjemność sobie…?

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl