W Walentynki świętujemy miłość, przede wszystkim tę romantyczną. 14 lutego jest dniem zakochanych par, a jak wiadomo jedynym kolorem, który tu pasuje jest czerwony. Kolor ten kojarzy się z ekscytacją, pasją, ogniem. Czyli wszystkim tym, co reprezentuje romantyczny związek dwojga ludzi.

Bukiet czerwonych kwiatów to namiętny prezent, który można podarować ukochanej osobie. I nigdzie nie jest napisane, że musi to być bukiet róż, choć taki na pewno byłby wskazany. Czerwień jest kolorem, który często można spotkać wśród kwiatów, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego na tę okazję nie jest problemem. Jakie kwiaty spełnią oczekiwania zakochanych? Mamy dla Was kilka propozycji i jesteśmy bardzo ciekawi, czy również uznacie je za odpowiednie na Walentynki.

Anemon. Jako kwiat cięty są dostępne w okresie zimowym i wiosennym, od października do kwietnia. Kiedy trafiają do kwiaciarni ich płatki rozwijają się nieśmiało i stopniowo otwierają się, ukazując swoje małe twarze. Kwiaty te były ulubionym tematem francuskiego artysty Henri Matisse’a. Anemony mają własną historię stworzenia w mitologii greckiej. Gdy bogini Afrodyta płakała nad ciałem swojego zmarłego kochanka Adonisa, jej łzy zmieszały się z jego krwią i dały początek anemonom.

Ranunculus to kwiat, który symbolizuje urok. Dawniej bukiecik tych kwiatów był sposobem na powiedzenie: „Jestem oszołomiony twoim wdziękiem”. Czerwony jaskier to nadal fantastyczny kwiat by wyrazić miłość.

Goździk symbolizuje pasję, tęsknotę i romans. Czyli wszystko, czego potrzebujesz w romantycznym związku.

Glorioza to kwiat, którego nazwa rodzaju pochodzi od łacińskiego słowa gloriosa – wspaniała, pełna chwały. Jej kwiaty wyglądają jak płomyki, intensywnie czerwone i pofalowane. Jest to narodowy kwiat Zimbabwe, gdzie nazywany jest ognistą lilią.

Hypericum wzięło nazwę od greckiego słowa „hyper”, co oznacza „powyżej” i „eikon”, oznaczającego „obraz”. Odnosi się to do tradycji wieszania roślin nad obrazami lub oknami. Hypericum ma ponad 400-letnią historię i przez wieki było używane w maściach, kremach i olejkach do kąpieli. Jego krągłe owoce z czerwoną, błyszczącą skórką działają na wyobraźnię 😉

Kończąc to zestawienie nie można jednak pominąć czerwonej róży, królowej Walentynek! Ten kwiat niepodzielnie króluje od lat i trudno sobie wyobrazić święto zakochanych bez niej. Co nie oznacza, że nie nie należy poszukiwać nowych, ciekawych pomysłów i trochę poeksperymentować z innymi kwiatami!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl