Ceny gazu poszły w górę nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy. W Holandii z tego powodu niektórzy producenci róż już w styczniu zrezygnowali z produkcji i postanowili zaczekać do wiosny, gdy temperatury wzrosną, a rachunki za gaz spadną. Łatwo się domyślić co to oznacza dla branży kwiatowej: większy problem z dostępem do walentynkowego towaru oraz – co za tym idzie – wyższe ceny. Może warto już dzisiaj zastanowić się nad alternatywą dla czerwonej róży?

Wiemy, wiemy, przychodzi klient i chce tylko czerwoną różę. Można jednak mieć coś innego w zanadrzu, jeśli podstawowy walentynkowy produkt zniechęca ceną lub jakością. Zawsze pomaga umiejętność stworzenia ciekawej aranżacji florystycznej czy bukietu oraz wiedza o kwiatach. Można zaproponować kwiaty w innym kolorze, takim który też zawiera w sobie przesłanie mówiące o bliskości.

praca: Karolina Drozdek-Staniszewska, Kwiaciarnia Renee

Co powiecie na kolor różowy?

Różowy to też jeden z kolorów miłości, choć może nie tej namiętnej, ale na pewno bezpośredniej, szczerej i niewinnej. To kolor, który kojarzy się z zaufaniem, dlatego pasuje do kwiatów, które można wręczyć członkowi rodziny. Taki gest jest bardzo miły, bo wyraża bliskość i ciepło w relacjach między ludźmi. Mamy szczęście, bo w tym kolorze jest mnóstwo kwiatów, można wybierać wśród wielu gatunków. Które kwiaty będą pasowały do takiego przekazu? Mogą to być na przykład: eustoma, róża, tulipan lub anthurium.

Eustoma (Lisianthus), która symbolizuje wdzięczność, uznanie i charyzmę, stanowi dobry dodatek do bukietu na podziękowania lub jako prezent dla przyjaciółki. Natomiast róże w kolorze różowym oznaczają szczęście, wdzięczność i cnotę… Będą idealnymi kwiatami, którymi wyrazisz, że myślisz o swoich bliskich i kochasz ich. Ciekawą propozycją jest też anthurium, kwiat w kształcie serca – ten na pewno zwróci uwagę swoim oryginalnym wyglądem. Mniej oryginalne, ale niesamowicie wesołe są tulipany. Do dyspozycji mamy pełne, papuzie i wiele innych, w wielu odcieniach różu. Tulipan jest jednym z kwiatów symbolizujących miłość, a w bukiecie z różnych odmian w kolorach różowych wygląda niesamowicie uroczo! Do tych kwiatów można dołożyć wiele innych w podobnych barwach, jak cięte i pięknie pachnące hiacynty czy gerbery. Jakie jeszcze kwiaty można podarować na Walentynki? Wszystkie – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl