Warsztaty Florystki Funeralnej w Katowicach

04/07/2013

Warsztaty Florystki Funeralnej

Hurtownia kwiatów „Róża” w Katowicach po raz kolejny zorganizowała warsztaty florystyczne na których tym razem tematem przewodnim była florystyka funeralna. Warsztaty poprowadziła dyplomowana mistrzyni florystyki, Agnieszka Stój z Małopolskiego Centrum Edukacji Florystycznej w Krakowie.

Pierwszego dnia uczestniczki warsztatów skupiły się na wykonaniu wieńca rzymskiego doskonaląc rożne techniki mocowania materiału roślinnego , wiązanki wykonanej w ręku, oraz artystycznej dekoracji znicza.

Wykonanie każdej aranżacji poprzedzało teoretyczne i praktyczne wprowadzenie do tematu. Uwaga, oraz wnikliwe obserwacje tego, co „w mgnieniu oka” powstawało w rękach Pani Agnieszki natychmiast przemieniały się w indywidualne propozycje na jesienny sezon tego roku. Choć na zewnątrz żar lał się z nieba, na sali ćwiczeń wysoka temperatura była powodem wielu pytań oraz wysokiego tempa narzuconego przez prowadzącą. Gdy dzień dobiegł końca, widać było zmęczenie i jednocześnie ogromną satysfakcję z dokonanych przez wszystkich postępów. Było warto.

Dzień drugi. Czyste niebo zapowiadało to co ma się wydarzyć. Prowadząca rozpoczynała temat od wprowadzenia teoretycznego oraz prezentacji wykonania. Tego dnia z ogromnym zapałem przystąpiono do wykonania floretu. Tu kursantki pracowały nad poprawą technik oraz właściwym stosowaniem proporcji. Cały czas na sali wyczuwało się „opiekuńczy” wzrok mistrzyni, która od czasu do czasu potrząsała pracami, sprawdzając solidność wykonania.

W dalszej części dnia materiałem do „artystycznego przetworzenia” były rośliny doniczkowe. Każda ze słuchaczek na indywidualny sposób zinterpretowała to co na wstępie zaproponowała Pani Agnieszka. Doniczki, ziemia, korzenie, kolory, kwiaty, końcowe kompozycje. Piękne.

Przy tak wzniosłym i obszernym temacie nie mogło zabraknąć kompozycji w naczyniach, tu również nakaz myślenia i kreatywność uczestniczek warsztatów zaowocowały niecodziennymi pomysłami.

Florystyka, florysta, zmysł, talent, uczucie, upór, zaangażowanie, wysiłek. To wszystko daje nieskończone możliwości, to wszystko pozwala na efekt prac, które pojawiają się na grobach naszych bliskich, na grobach bliskich naszych klientów.

Hurtownia kwiatów „Róża” po raz kolejny udowodniła, że promocja florystyki i ciągłe podnoszenie kompetencji jest głęboko wpisane w jej codzienny rytm pracy.

[portfolio_slideshow id=1543]

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl