Warsztaty florystyczne z dynią w roli głównej

18/10/2013

W niedzielę 13 października w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się kolejny Dolnośląski Festiwal Dyni. Festiwal już na stałe wpisał się w kalendarz wrocławskich jesiennych imprez, w tym roku odbył się po raz dziesiąty.

Jak zawsze organizatorzy zapewnili gościom mnóstwo atrakcji: liczne kiermasze, konkursy, plenery plastyczne, występy artystyczne i mnóstwo innych niespodzianek. Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentu florystycznego.

Z inicjatywy florystów współpracujących z NDiO Flora przeprowadzony został pokaz układania kompozycji z dyniowatymi w roli głównej, który cieszył się sporym zainteresowaniem zgromadzonej w ogrodzie publiczności.

Pokazowi towarzyszyły mini warsztaty florystyczne dla dzieci połączone z konkursem na najpiękniejszą kwiatową układankę w dyni. Okazało się, że florystyka cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieciaków. Chętnych było tak dużo, że niestety nie dla wszystkich starczyło miejsc. W przyszłym roku musimy pomyśleć nad rozbudowaniem imprezy.

Warsztaty i konkurs dostarczyły ogromnych emocji zarówno samym zainteresowanym, jak i towarzyszącym im rodzicom. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, bo każda praca zasługiwała na uznanie. Ostatecznie podium prezentuje się następująco:

I miejsce: Karol Prochorowicz

II miejsce: Kalina Wróblewska

III miejsce: Jagoda Stasieńko

Nagrodą dla zwycięzców jest bezpłatny udział w warsztatach komponowania stroików na Boże Narodzenie.

Za pomoc w przygotowaniu warsztatów dziękujemy sponsorom. Kwiaty podarowali nam hurtownicy:

Paweł Pelczyk, Jerzy Pietruch, Janusz Starczewski, Orchid oraz Wiesława i Paweł Adamik.

Jolanta Supel

 

dyniowe warsztaty 6

dyniowe warsztaty 1

dyniowe warsztaty 2

dyniowe warsztaty 5

dyniowe warsztaty 8

dyniowe warsztaty 3

dyniowe warsztaty 4

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl