“Greenhouse Buses” to projekt stworzony przez utalentowanego artystę Emilio Alarcona, który pragnie odmienić oblicze miejskiego transportu, oferując pasażerom i miastom coś więcej niż tylko przejazd autobusem – cieszenie się pięknem natury w sercu miasta.


Reklama

Emilio Alarcon dzieli się z nami swoją wyjątkową wizją natury w przestrzeni miejskiej w ramach projektu Greenhouse Buses. Projekt ten jest odpowiedzią na wyzwania globalnego ocieplenia i niedostatek terenów zielonych w miastach, a jednocześnie obietnicą fascynującej podróży, którą każdy chciałby odbyć.

“Kwiaty nie są jedynie przedmiotem, lecz stanowią serce i duszę moich dzieł.” – mówi artysta, podkreślając, że natura jest dla niego źródłem nieskończonej inspiracji.

Ruchome ogrody w środku miasta

Greenhouse Buses to koncepcja autobusów w postaci szklarni wypełnionych fantazyjną roślinnością. To niezwykła symbioza sztuki i natury, która rozkwita w sercu miasta i w ramach której autobusy zamieniają się w magiczne ogrody, a pasażerowie podróżują wśród roślin i zapachu kwiatów.

“Chcę, aby przemieszczanie się między miastami było pełne inspiracji i fascynujących odkryć.” – wyznaje Emilio Alarcon, artysta, który stawia na harmonię między człowiekiem a naturą.

Sztuka wykorzystująca potencjał sztucznej inteligencji

W “Greenhouse Buses”, Emilio Alarcon wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, aby stworzyć fascynującą wizję transportu, w ramach której nabiera on zupełnie nowego znaczenia. W tym celu skorzystał z popularnej platformy AI jaką jest Midjourney. Jak wyjaśnia artysta – “Zaawansowane technologie pozwalają mi przekroczyć granice kreatywności i rzucić wyzwanie konwencjonalnym technikom artystycznym.” – podkreślając rolę sztucznej inteligencji w swoim projekcie.

Piękno i funkcjonalność w mieście przyszłości

Zamknięte struktury “szklarniobusów” mają zapewniać idealne warunki dla rozwoju roślin. Przypominają przezroczyste bąble wykonane z szkła i poliwęglanu, dające roślinom dostęp do światła słonecznego niezbędnego do fotosyntezy. Emilio Alarcon pragnie jednak czegoś więcej niż tylko ożywienia szarej przestrzenie miast. Autobusy – szklarnie nie tylko przyczyniłyby się do estetycznej poprawy krajobrazu miejskiego, ale także wpłynęłyby na jakość powietrza i zwiększyłyby ilość zieleni w miastach.

“Naszym celem jest nie tylko zachwycić, ale również przyczynić się do poprawy jakości życia w miastach.” – mówi Emilio Alarcon.

Podróż w mobilnym ogrodzie

Patrząc na kreacje artysty czujemy się zaproszeni do wspólnej wędrówki, w trakcie której pasażerowie stają się uczestnikami niezwykłego spektaklu natury. To nie tylko podróż, ale także odkrywanie piękna roślin i kwiatów, które dotykają serca i duszy. Czy kiedykolwiek będziemy mieć szansę obyć taką podróż w rzeczywistości? Zapewne nie – realizacja tak fantazyjnych projektów na pewno napotkałaby wiele technicznych przeszkód i byłby to twardy orzech dla inżynierów. Trzeba jednak powiedzieć, że prace Emilio Alarcona są piękne, inspirujące i zachęcają do refleksji nad przyszłością naszych miast.

Więcej zdjęć oraz informacji o artyście znajdziecie na jego stronie: https://emilioalarcon.art

Zdjęcia: Emilio Alarcon

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl