Weekend z kwiatami to akcja, którą ogłosiło radio RMF FM po telefonie florystki z Lublina. Koronawirus nie oszczędził branży kwiatowej. Spadek sprzedaży kwiatów, brak lub niewielka ilość realizacji zleceń ślubnych oraz zamówień na wszelkie inne okazje – to problemy, z którymi boryka się od kilku miesięcy każdy kwiaciarz w Polsce.

Mimo trudności branża kwiatowa nie została dostrzeżona przez rząd i nie doczekała się żadnej kierunkowej pomocy. Każdy musi radzić sobie sam z brakiem płynności i utratą jedynego źródła dochodu. Biorąc pod uwage fakt, iż wiele kwiaciarń to biznesy prowadzone przez rodziny, oznacza to bardzo trudną sytuację dla wielu osób, O wszystkich tych problemach wspomniała Ania z Lublina podczas rozmowy na antenie RMF FM. Reakcja ze strony radia nas zachwyciła! RMF FM zachęca do kupowania kwiatów w kwiaciarniach, na zaległe okazje lub ot tak, dla poprawy humoru:

Kupcie bukiet kwiatów mamie na zaległe imieniny, albo tak bez okazji wręczcie róże ukochanej! Wspierajmy razem florystów w tych trudnych czasach. To co, pomożecie?!

Źródło: https://www.rmf.fm/magazyn/news,34910,weekend-z-kwiatami-w-rmf-fm-florystka-ania-prosi-o-wsparcie-my-nie-dostalismy-pomocy.html

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl