Wielka Gala Bożonarodzeniowa

28/11/2015

W ubiegłą niedzielę (22.11.2015 r.) w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, pod patronatem Stowarzyszenia Florystów Polskich, odbyła się po raz pierwszy Wielka Gala Bożonarodzeniowa. Ta duża branżowa impreza, ściągnęła do Dolnośląskiego Centrum Florystycznego „Grajewscy”, głównego organizatora imprezy ponad 180 zainteresowanych tym wydarzeniem gości. Partnerem imprezy była firma Victoria Pana Grzegorza Woźniaka.
[imagebrowser id=195]

Wielki rozmach, z jakim to przedsięwzięcie zostało zorganizowane świetnie komponowało się z atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Cudowna atmosfera, niezwykła dbałość o szczegóły, świąteczny wystój i tworzone na oczach gości oryginalne bożonarodzeniowe kompozycje to tylko niektóre z atrakcji, jakie zapewnili gościom organizatorzy. Firma „Grajewscy” od lat angażuje się w organizację warsztatów z zakresu florystyki, dając tym samym możliwość doskonalenia umiejętności lokalnym florystom, ściągając pod swój dach najlepszych mistrzów.

Tym razem spotkanie florystyczne nabrało dużo większych rozmiarów i organizatorzy zafundowali oglądającym zderzenie dwóch kultur tj. Ameryki Łacińskiej i Europy Centralnej z udziałem Pani Roxany Barrientos, Prezesa Escuela Iberoamericana de Arte Floral i Diany Palomo, obie Panie z Kostaryki oraz niezastąpionego w roli prowadzącego pokaz Pana Roberta Miłkowskiego, mistrza florystyki. Dzięki takiej konfrontacji wyraźnie można było dostrzec różnice w podejściu do tematyki bożonarodzeniowej.

1-K.JUREWICZ-15

3-K.JUREWICZ-17

Z jednej strony klasyka, elegancja i wytworność z drugiej prostota formy, nowoczesność. Klasyczna obowiązkowa krwista czerwień świąt, poprzeplatana zielenią w kontraście do lekkiej śnieżnej bieli, srebra i nowoczesnej formy. Pięknie podane kompozycje urzekały i pobudzały wyobraźnię oglądających, przenosząc gości w latynoamerykańskie klimaty. Pomysł zestawienia tak odmiennych kultur w kontekście przedstawienia zwyczajów związanych ze zbliżającymi się świętami, okazał się strzałem w dziesiątkę i nawet bariera językowa nie stanowiła przeszkody w czerpaniu przyjemności z takiego spotkania.

5-K.JUREWICZ-28

6-K.JUREWICZ-24

2-K.JUREWICZ-13

Przy okazji gali w Dolnośląskim Centrum Florystycznym „Grajewscy” zaprezentowano również ciekawe rośliny, które specjalnie na tę okoliczność Gospodarze postanowili sprowadzić z Kolumbii, Kenii i Ekwadoru, by zachęcić swoich klientów do zapoznania się z coraz to szerszą ofertą usług firmy. Był to pokaz szczególnych gatunków kwiatów, niespotykanych dotąd w hurtowniach florystycznych. Nowe odmiany cieszyły się wśród oglądających dużym zainteresowaniem, co biorąc pod uwagę rosnące potrzeby klientów jest dobrą wiadomością dla osób z branży kwiatowej.

Były również konkursy, gdzie jednym ze sponsorów była firma Victoria, nagrody, mnóstwo pozytywnej energii i świetna sposobność do towarzyskich branżowych spotkań, a na koniec zasłużone oklaski. Oby więcej takich imprez.

Magdalena Dyblik

(Red) Ze sprawdzonego źródła wiemy, że Dolnośląskie Centrum Florystyczne „Grajewscy” już planują kolejne wydarzenia. Czekamy zatem na więcej!

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl