Nadchodzi wiosna, a wraz z nią Wielkanoc – święta radości i budzącego się życia. Zawsze w tym czasie zadajemy sobie pytanie, jak udekorować dom, by podkreślić wyjątkowość tych szczególnych dni. Chociaż Wielkanoc kojarzy się nam na ogół z energetycznymi, nasyconymi kolorami wiosny, to może czasem warto spojrzeć na nią nieco innym okiem. Możliwości jest mnóstwo. Ważne, by nie przesadzić z nadmiarem detali i ozdób, lecz postawić raczej na elegancję i umiar, niezależnie od stylu, na który się zdecydujemy. Istotne jest także to, by aranżacje wielkanocne współgrały z charakterem wnętrza. Pamiętajmy też, że wiosna to czas kwiatów i nie może ich zabraknąć w dekoracjach wielkanocnych.
NDIO-Flora

NDIO-Flora Maciej Krzus
Najnowszy numer dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora to wydanie pełne inspiracji. Standardowo bogaty dział Raz, dwa, trzy, gdzie zaprezentowane prace z instrukcją wykonania pozwoli nawet mniej doświadczonym florystom wykonać przedstawione aranżacje. A może masz inny pomysł jak wykonać taką kompozycję? Mieszaj do woli, dodaj inne ozdoby, zmień kolorystykę, kwiaty – to tylko inspiracja. Głównym tematem w numerze jest oczywiście wiosna i Wielkanoc. Floryści stanęli na wysokości zadania i miejmy nadzieję, że prace przez nich wykonane będą dla Was kolejnym źródłem podglądania przy codziennej pracy. Dekoracja stołu, dekoracje w naczyniach, dekoracje wykonane z naturalnych elementów takich jak kora, korzenie. A wszystko z kwiatami cebulowymi, bo jak wiosna to szafirki, narcyzy, irysy, hiacynty itp. Ich zapach z pewnością przypomni już wszystkim o budzącej się do życia przyrodzie.
NDIO-flora
W numerze także stałe działy. Tym razem Magdalena Birula-Białynicka w swoim autorskim materiale Florysta radzi opowiada o koszach. Kosze sceniczne, kosze prezentowe, kosze na święta. Jak je wykonywać, jak aranżować w kwiaciarni. Andrzej Dąbrowski natomiast porusza temat wzrostu sprzedaży kwiatów. Czy oby na pewno jest to dobra wiadomość? Koniecznie zajrzyj do działu Okiem praktyka i przeczytaj.

Ponadto w numerze duży materiał, gdzie kultura wręczania kwiatów jest promowana na cały świat. Finał WOŚP, gdzie ponownie Forum Kwiatowe zmobilizowało florystów i z pomocą sponsorów wręczało piękne bukiety gwiazdom w warszawskim studio orkiestry. Piękna inicjatywa i tym samym piękny materiał, który warto przeczytać. Może za rok, skusisz się i dołączysz do akcji?

Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.
NDIO-flora wiosna

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl