Do wiosny coraz bliżej. Każdy z nas wypatruje jej pierwszych oznak. Na trawnikach pojawiają się pierwsze krokusy. Pąki na krzewach nieśmiało zaczynają wyrastać na gałązkach. Wiosna pomalutku pojawia się zarówno w naszych domach jak i w ogrodach. Pomalutku, ale wiemy, że niebawem eksploduje, a to spowoduje, że będzie nam się chciało więcej. Dłuższe dni, więcej słońca, więcej zieleni. Każdy z nas na to czeka.


Reklama

W najnowszym numerze dwumiesięcznika florystycznego Nasz Dom i Ogród – Flora wiosna zagościła już na dobre. W dziale Raz, dwa, trzy floryści stworzyli niebywale kolorowe i pomysłowe prace. Wiosenne kwiaty wkomponowano w wianki, naczynia, probówki. Różnych barw jak i pomysłów nie brakuje. Prace tak jak wiosna budzą się do życia i zdobić mogą każde wnętrza.

W materiale głównym jeszcze więcej wiosny. Kwiaty wiosenne znalazły towarzystwo i jest nim susz. Jest to cały czas popularny trend. Kojarzy się z budzącą po zimie do życia przyrodą. Susz niekiedy w kompozycjach stanowi tło, ale w wielu przypadkach podkreśla kolor żywych kwiatów. Rośliny cebulowe, ale nie tylko, zaaranżowano w oryginalnych naczyniach, w wiankach czy na plastrach drewna. Dziewięć stron pełnych inspiracji.

W numerze również wywiad przeprowadzony przez Izę Tkaczyk. Tym razem na pytania odpowiadała miłośniczka natury tworząca wianki, oraz wiele innych kompozycji, Irena Erhardt. Urodzona we Wrocławiu, a sukces odniosła dzięki mediom społecznościowym. Zastanawiacie się z kim przeprowadziłaby wywiad albo jakie ma marzenia? Koniecznie zajrzyjcie do wywiadu i przeczytajcie go uważnie.

Na kolejnych stronach nie mogło zabraknąć relacji z Essen. Florystka Agnieszka Mitko-Kominek o swoich odczuciach, emocjach opowiedziała w obszernym materiale poprzeplatanym zdjęciami. Florystyka na najwyższym poziomie.

W numerze także nowy dział Młodzi Mistrzowie. Będą w nim promowani nowi uczniowie, którzy w niedalekiej przeszłości zdobyli tytuł mistrza florystyki. Jako pierwszy opowiedział o sobie Igor Majkowski, absolwent Iza Tkaczyk School of Art. Warto przeczytać i dowiedzieć się co kolekcjonuje oraz co robi na co dzień.

W stałych działach jeszcze więcej interesujących tematów. W ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek opisuje Zieleń ciętą we florystyce. W dziale Z notatnika botanika autorka Magdalena Mularczyk pod lupę wzięła śniedka. Jak o niego dbać oraz jak wykorzystywać we florystyce. Wiele cennych rad i wskazówek. Andrzej Dąbrowski w Okiem praktyka opowiada jak Biznes zmienny jest. Co to oznacza? Zapraszamy do lektury.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl