Kiedy tylko śnieg zaczyna topnieć, czasami nawet spod śniegowej pierzynki wyłaniają się w naszych ogrodach pierwsze przebiśniegi i śnieżyce – cebulowe zwiastuny nadchodzącej wiosny. Potem nadchodzi czas krokusów, cebulic, narcyzów, szafirków, hiacyntów, irysów… aż po tulipany.


Reklama

W najnowszym numerze czasopisma Nasz Dom i Ogród – Flora czuć już wiosnę. Dział Raz, dwa, trzy to jak zawsze skarbnica inspiracji. Kompozycje pokazane krok po kroku to ułatwienie dla początkujących florystów oraz możliwość nauki i poszerzenia wiedzy dla tych bardziej zaawansowanych. Wiosna w naczyniu, kompozycje z suszem oraz wykonane w kolorach roku to z pewnością idealny przekrój prac, aby móc się zainspirować.

Artykuł bieżący to materiał zawierający jeszcze więcej inspiracji na wiosnę. Wianki, obrazki, doniczki, naczynia. W każdej pracy widać piękne cebulowe rośliny. Połączone z naturalnymi elementami będą zdobić pomieszczenia przez wiele dni.

A czy warto łączyć susz z żywymi? Na to pytanie odpowiedzieli polscy floryści, którzy edukują przyszłe pokolenia florystyczne. Jesteście ciekawi ich zdania? Zajrzycie na strony nowego numeru, gdzie wypowiedzi są przeplatane pięknymi pracami, gdzie to połączenie zostało wykorzystane.

W numerze także relacja z konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Florystów Polskich – Florysta Roku 2020. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. To wspaniale móc tworzyć prace z myślą o innych. Zapraszamy też do przeczytania relacji z egzaminów. Kolejni absolwenci opuścili mury Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zdobyli wiedzę, umiejętności oraz dyplom niezbędny do dalszej przygody z kwiatami.

A o czym tym razem pisze autorka działu ABC Florysty, Agnieszka Mitko-Kominek? Dział edukacyjny, warty czytania i poszerzania wiedzy, albo po prostu przypomnienia sobie o niektórych sprawach związanych z drutami, taśmami itp.

W numerze marzec-kwiecień, nie mogło oczywiście zabraknąć relacji z akcji Floryści dla WOŚP. W 100% akcja godna polecenia, naśladowania i wsparcia. Mimo ciężkich czasów, floryści z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, przyjechali, wykonali piękne bukiety i promowali florystykę. Piękne zdjęcia i tekst podsumowujący do przeczytania w nowym numerze.

W stałych działach, wiosennie i edukacyjnie. Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Czasopismo można kupić w Empikach, hurtowniach florystycznych lub dzwoniąc do redakcji 71 344-80-00. Zapraszamy do lektury!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl