Chociaż wokół jeszcze szaro, to przecież każdy kolejny dzień przybliża nas ku wiośnie. Niemal codziennie wyłania się z ziemi nowy kwiat. I już niebawem natura rozszaleje się na dobre, a wiosna niepodzielnie zagości w naszych ogrodach i w naszych wnętrzach. Z każdym dniem będzie bardziej słonecznie i bardziej zielono. Świętujmy zatem razem z naturą to wielkie wiosenne przebudzenie. Zaprośmy wiosnę do naszych wnętrz. Wystarczy kilka kwietnych akcentów, aby dom ożył i napełnił się optymizmem i radością. W przedwiosennych aranżacjach królują byliny cebulowe. To klasyka, która zawsze sprawdzi się niezawodnie. Począwszy od tulipanów, których nowe odmiany zachwycają mnogością barw, poprzez narcyzy, hiacynty, aż po drobne szafirki i krokusy czy urokliwe przebiśniegi, śnieżyce i puszkinie.

W najnowszym numerze NDiO-Flora można odnaleźć wiele kompozycji z wiosennymi roślinami. W dziale Raz, dwa, trzy zostały zaprezentowane dekoracje zarówno do postawienia jak i powieszenia. Delikatne pastelowe kwiaty oraz te w intensywnych barwach floryści zaaranżowali z naturalnymi elementami. Ciekawe połączenia materiałów oraz nieoczekiwane wykorzystanie z pozoru niepotrzebnych rzeczy daje duże pole do popisu.

W numerze także rozmowa z założycielem Floral Studio Boenga w Singapurze., Herijantem Setiawanem. Zastanawiacie się jak wygląda edukacja florystyczna w Azji? Koniecznie zajrzyjcie do wywiadu, który został poprzeplatany pięknymi zdjęciami prac mistrza florystyki.

Na kolejnych stronach jeszcze więcej dekoracji na wiosnę. Cebulowe rośliny królują w nich, jednak nie są jedyne. Naturalne dodatki, gniazda uwite z giętych gałązek. Intensywne w barwach wianki oraz pastelowe bukiety to tylko część propozycji na wiosenny czas. W niektórych pracach pojawiają się jajeczka czy piórka, tak aby Wielkanoc także zagościła w odpowiednim czasie w naszych domach. Po prostu zaprośmy wiosnę do domów.

W stałych działach. Agnieszka Mitko-Kominek w ABC Florysty skupiła się na sposobie rozmieszczenia elementów w kompozycji; fakturach (teksturach) i strukturach roślin oraz grupach znaczeniowych roślin. Nowa dawka wiedzy już w ostatniej części Zasad kompozycji we florystyce. Autor działu Okiem praktyka Andrzej Dąbrowski opowiedział o tym jak reagować, kiedy klient przychodzi z reklamacją rośliny doniczkowej. Wiele cennych wskazówek i rad. Magdalena Mularczyk w swoim Notatniku botanika pod lupę wzięła Eucharis. Jak o niego dbać? Jak wykorzystywać we florystyce? Sprawdzone informacje od doświadczonego botanika.

W numerze nie mogło zabraknąć relacji z akcji Floryści dla WOŚP, której organizatorem jest portal ForumKwiatowe.pl. Piękne bukiety wręczane darczyńcom podczas finału są z pewnością miłym gestem. Co roku akcja ta jednoczy i promuje kulturę wręczania kwiatów. Warto przeżyć te niezapomniane chwile chociaż raz w życiu.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych.

Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl