Koniec wakacji, początek września 2019. Jedni teraz zaczynają swoją kolejną przygodę z edukacją, a inni właśnie zdali egzaminy i otrzymali dyplom. Gratulujemy nowo utytułowanym florystkom, którzy w tym roku ukończyli szkołę Kwitnące Horyzonty w Opolu i zdali egzamin czeladniczy. Wystawę ich prac dyplomowych pt. “Kwiaty” mieliśmy okazję zobaczyć będąc w Opolu.

Prace wyeksponowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To świetne miejsce, w którym oprócz biblioteki mieści się także galeria sztuki i kawiarnia. Nowoczesny budynek, oddany do użytku w 2011 roku, to przyjazne miejsce spotkań, w które kwiaty doskonale się wkomponowują. Floryści w takim otoczeniu mogli wystawą podsumować cały rok swojego rozwoju i poszukiwań własnej, florystycznej ścieżki.

Komisja sędziowska w składzie: Mira Kwaśniewska, Agnieszka Mitko i Tomasz Max Kuczyński oceniła 11 uczestników egzaminu. Nie wszyscy z nich ukończyli szkołę Kwitnące Horyzonty, ale przystąpili do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego. Szczególnie cenną rzeczą jaką otrzymał każdy uczestnik egzaminu było indywidualne, pisemne omówienie jego prac wykonane przez każdego z sędziów. Tego rodzaju informacja zwrotna na pewno pomaga w zrozumieniu otrzymanej oceny i jest przydatna w dalszej pracy nad florystycznym warsztatem.

Prace, jak zawsze na tego typu wydarzeniach, były zróżnicowane i z pewnością każdy znalazł wśród nich swoje ulubione. Nam szczególnie przypadły do gustu nasadzenia. Dostęp do nich nie był tak oczywisty jak w przypadku prac zaprezentowanych w hallu, ponieważ znajdowały się na wewnętrznym dziedzińcu, do którego należało dostać się przez kolejne wewnętrzne pomieszczenia. Ale jest to miejsce urokliwe, a zadbana, soczysta trawa zachęca… do chodzenia boso pośród kreatywnych, zielonych konstrukcji

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom egzaminu i życzymy powodzenia w dalszej pracy florysty. Mamy nadzieję, że ta pierwsza wystawa prac zachęci jej uczestników do podjęcia kolejnych kroków na długiej ścieżce edukacji zawodowej.

Zdjęcia z tego naszego wypadu do Opola znajdziecie w galerii:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl