W miniony weekend odbyła się wystawa prac dyplomowych uczniów szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty. Na Zamku w Niemodlinie można było obejrzeć kompozycje przygotowane przez absolwentów klasy mistrzowskiej, którzy uzyskali dyplom Mistrza Florystyki. Egzamin mistrzowski i wystawa dyplomowa były zwieńczeniem półtorarocznej nauki pod okiem Moniki Bębenek, założycielki szkoły. Na wystawie zaprezentowano również prace uczniów, którzy ukończyli roczną edukację w szkole i uzyskali tytuł Florysty.


Reklama

Nowi mistrzowie florystyczni wykonali prace w pięciu kategoriach: bukiet, bukiet lub ozdoba ślubna, obiekt/ duża forma przestrzenna, wieniec oraz obiekt monogatunkowy. Do egzaminu przystąpili: Ewa Janos, Joanna Kłobucka, Magdalena Litewka-Piekarczyk, Justyna Papierzańska, Anna Stachowiak oraz Kornel Tomaszewski. Poniżej prezentujemy zdjęcia ich prac.

Wystawa była także okazją do rozstrzygnięcia konkursu “Kwitnący Grant”. Konkurs ten adresowany jest do młodych osób (do 24 roku życia), które pragną rozwijać swój talent florystyczny. Główną nagrodą jest roczna edukacja w szkole Kwitnące Horyzonty na poziomie Florysta.

Wystawa była dostępna dla zwiedzających w dniach 21-22 sierpnia 2021.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl