XIII Festiwal Róż w Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie

10/07/2015

Festiwal Już po raz trzynasty w Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie odbędzie się Festiwal Róż, a nasz portal po raz kolejny jest patronem medialnym imprezy. Obecnie Ogród Botaniczny UW, jako jedyny w Polsce jest organizatorem wystawy, na której prezentowane są najnowsze, licencjonowane odmiany róż. W ramach wystawy odbywają się pokazy i warsztaty florystyczne, konkursy poświęcone wiedzy ogrodniczej i botanicznej oraz wykłady na temat hodowli i uprawy róż. W różnych miejscach na terenie Ogrodu wystawione są rzeźby i kompozycje kwiatowe wykonane przez mistrzów florystyki. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Oto co będzie można zobaczyć podczas tegorocznej imprezy:

  • Wystawa instalacji i dużych form pt. Roślinne Przeobrażenia – VI edycja.
    Pod kierunkiem Marioli Miklaszewskiej powstaną z materiałów organicznych przestrzenne prace, które znajdą się w najbardziej zaskakujących zakamarkach Ogrodu Botanicznego. Wykonają je uczniowie szkoły oraz uczestnicy kursu organizowanego przez WRSRH Bronisze.
  • Pokazy florystyczne w wykonaniu studentów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.
    Na oczach publiczności zaprezentowane zostaną klasyczne i nowoczesne bukiety okolicznościowe, kompozycje oraz bukiety ślubne. A całe wydarzenie opatrzone zostanie profesjonalnym komentarzem Marioli Miklaszewskiej.
  • Stowarzyszenie Florystów Polskich zaprasza na II Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Mazowiecko- Podlaskiego. Mistrzostwa rozpoczną się 10 lipca podczas XIII Festiwalu Róż w Ogrodzie Botanicznym. Hasłem tegorocznych mistrzostw jest Światło. Tak o tej imprezie pisze Anna Więcko, reprezentująca organizatora:

Światło jest źródłem energii i informacji dla ludzi, zwierząt, roślin, a także urządzeń elektronicznych. Świadomi ogromnego znaczenia światła w rozwoju ludzkości, ale również rosnącego niebezpieczeństwa związanego z nieprzemyślanym jego używaniem, przedstawiciele państw ogłosili rok 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Dlatego też nasi uczestnicy mistrzostw zmierzą się w czterech konkurencjach inspirowanych tematyką światła. Pierwsza z nich to obiekt/ instalacja pt. „Światło- powietrze – życie”. Druga konkurencja to bukiet ślubny o tematyce : „Oświecona panna młoda”. Trzecia, to praca niespodzianka pt. „Światłowody chaotyczne”, do której materiały floryści otrzymają od organizatora. Ostatnia praca to Bukiet wiązany w ręku pt. ” Bukiet laserem wycinany”. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na II Krajowe Mistrzostwa Florystyczne.

  • Wystawa instalacji land artowych i obiektów florystycznych autorstwa Karoliny Ładyżyńskiej -Skrzypek (pracownia florystyczna Green Sense, Warszawa)
  • Wystawa instalacji papieroplastycznych i wielkoformatowego origami Hanny Rolof i Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek.
  • Wystawa różanej ikebany przygotowana przez Warszawskie Koło Ikebany.

Mamy nadzieję, że bogaty program imprezy przyciągnie miłośników kwiatów, florystyki i odpoczynku w Ogrodzie Botanicznym. Zapraszamy w imieniu organizatorów, 11 – 12 lipca do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego (Aleje Ujazdowskie 4 oczywiście w Warszawie).

Festiwal Róż

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl