Piękno kompozycji florystycznej zależy od właściwego dobrania i uporządkowanie jej poszczególnych składowych. Barwa to najłatwiej dostrzegalny i jednocześnie najsilniejszy ze wszystkich element kompozycji. Odpowiednio dobrane barwy dostarczają wzruszeń estetycznych i zaspokajają poczucie piękna.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród-Flora floryści bawili się kolorami. Powstały kompozycje z barw podstawowych oraz z barw sąsiadujących ze sobą. Dział Raz, dwa, trzy jak zawsze zaskakuje. Można w nim odnaleźć bukiety, dekoracje w ceramicznych naczyniach, w osłonkach wykonanych np. z muszli, bukiet ślubny, kompozycje w wazonach oraz w gąbce. Prace pełne pomysłów i kreatywnych rozwiązań.

Chcecie wiedzieć jakie najtrudniejsze pytanie usłyszał od ucznia, światowej sławy florysta Frĕdĕric Duprĕ? Koniecznie zajrzyjcie do najnowszego wydania, gdzie można przeczytać ciekawy wywiad oraz obejrzeć zdjęcia z cudownymi pracami. Wyobraźnia jak się okazuje nie ma ograniczeń.

Główny materiał to 13 stron pełnych pomysłów, gdzie floryści połączyli ze sobą barwy podstawowe oraz sąsiadujące ze sobą. Kompozycje, gdzie występują przejścia kolorystyczne nie muszą być wcale nudne. Taki dobór barw pozwala wprowadzić odbiorcę w odpowiedni nastój. Bukiety, wianki, dekoracje w naczyniach, w szkle, dekoracje na stół oraz we własnoręcznie wykonanych osłonkach, to wszystko można odnaleźć na kolejnych stronach czasopisma.

W numerze także wywiad ze Zbigniewem Dziwulskim, który uzyskał tytuł Florysty Roku. Chcecie wiedzieć jak rozpoczęła się jego przygoda z florystyką? Zapraszamy do lektury.

W stałych działach. Piotr Salachna w ABC Florysty skupił się na barwach. Nowa dawka wiedzy w pierwszej części poświęconej kolorom. Podział barw. Czy wiesz wszystko na ten temat? Autor działu Okiem praktyka Andrzej Dąbrowski opowiedział o tym jak radzić sobie w niepewnych czasach. Jak prowadzić biznes, kiedy wkoło dzieją się różne niesprzyjające sytuacje. Wiele cennych wskazówek i rad. Magdalena Mularczyk w swoim Notatniku botanika pod lupę wzięła Jarzmiankę większą. Jak wykorzystywać ją we florystyce? Sprawdzone informacje od doświadczonego botanika.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl