Château de Beauvoir można śmiało nazwać najpiękniejszym pracownią artysty na świecie i jednym z najbardziej niesamowitych domów. Kwiaty są wszędzie: na płótnie, na ścianach w formie rysunków, w wazonach, w ogrodzie. To trzeba zobaczyć! Kim jest właściciel tego kwiatowego przybytku?

Francuska artystka Claire Basler mieszka i pracuje w niesamowitym miejscu. I tutaj czerpie inspirację do tworzenia swoich niesamowitych kwiatowych obrazów. Około siedem lat temu Claire i jej przyjaciel Pierre zostali właścicielami XII-wiecznego Château De Beauvoir. Przez wiele lat pałac, w którym jest 40 pokoi pozostawał opuszczony, więc para musiała włożyć wiele wysiłku, aby go przywrócić do stanu używalności.

Pomieszczenia w wiekowym zameczku zostały ozdobione niesamowitymi dekoracjami ściennymi, które Claire postanowiła pomalować własnoręcznie. Ta decyzja nie była dla niej łatwa, ponieważ artystka zrozumiała, że ​​jeśli się przeprowadzi, nie będzie w stanie zabrać ze sobą tych „obrazów”. Doszła jednak do wniosku, że zamieni swój dom w salon wystawowy, w którym potencjalni nabywcy zobaczą, jak mogliby wykorzystać prace Claire. Po pomalowaniu ścian kilku pomieszczeń artystka zauważyła, że obraz na płótnie i na ścianach wygląda i jest postrzegany zupełnie inaczej. Malowane na ścianach obrazy wydawały jej się bardziej samowystarczalne i przepełnione znacznie większą witalnością. Pokoje zostały całkowicie odmienione. Dodatkowym plusem jest fakt, że dzięki ściennym malowidłom pokoje nie wyglądają pusto, pomimo minimalistycznego umeblowania.

źródło: clairebasler.com
źródło: clairebasler.com

Oprócz wystroju wnętrza domu Claire Basler osobiście podjęła się też stworzenia ogrodu i przez dwa lata sadziła w nim swoje ulubione rośliny. Dzięki temu dziś, pracując nad kolejnym płótnem, Claire nie musi chodzić daleko, aby znaleźć niezbędne kwiaty. Nawiasem mówiąc w Château De Beauvoir na każdym kroku można znaleźć urocze kompozycje florystyczne.

Mieszkając i pracując w Château De Beauvoir Claire Basler zaprasza wszystkich do odwiedzenia jej posiadłości. Dla odwiedzających obiekt dostępny jest podczas “otwartych drzwi”, a ich terminy są podawane na stronie internetowej artystki. Ci, którzy kiedyś odwiedzili jej studio, pozostają na zawsze zakochani w Château De Beauvoir. Może warto wybrać się na miejsce i ocenić samodzielnie?


O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl