Kompozycja to podstawa, gdy o niej myślisz to wydaje się to proste. Spróbujmy jednak coś zaaranżować i wtedy okazuje się, że zaczyna nam coś nie pasować, tu czy tam… A dobór elementów wcale nie jest taki łatwy. Na co zwrócić należy uwagę, aby podkreślić piękno kwiatów, a równocześnie dodać im świątecznego charakteru? Oto 3 pomysły na zimowe dekoracje z wykorzystaniem roślin doniczkowych.

1. Klasyczna Poinsecja to stały element  dekoracji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jak sprawić, aby dekoracja z jej udziałem była wyjątkowa? Pomogą nam w tym niewątpliwie szyszki, bombki, gwiazdki, a nawet trawa. Ważne są jednak ręce florysty – designera, który powinien umiejętnie je połączyć.

poinsecja

poinsecja

poinsecja3

poinsecja4

poinsecja5

2. Powiększenie optyczne kompozycji to zabieg, który pozwala nam osiągnąć efekt „wow” niewielkim nakładem finansowym. Tutaj przydatne okażą się kora, mech i płaskie naczynie. Umieszczenie dodatkowo gwiazdek własnego pomysłu podniesie wartość kompozycji, a także doda osobistego charakteru tej pracy.

optyka

optyka2

optyka3

optyka4

cyklamen-i-szlumbergera

3. Nowa jakość i popularna roślina to także wyzwanie.
Peperomia, ciemiernik, szlumbergera, storczyk czy cyklamen… Kilka gałązek, szkło i mamy zupełnie odmienioną dekorację. Taki zabieg wymaga wyczucia, smaku i oczywiście wiedzy na temat proporcji czy doboru kolorów. Efekt odświeżenia zostanie jednak osiągnięty.

ciemiernik

cyklamen

cyklamen2

cyklamen3

inne

peperomia

peperomia2

storczyk

storczyk2

szlumbergera

Czas Bożego narodzenia to okres, kiedy siedzimy przy stole, spędzamy więcej czasu z bliskimi, mamy chwile wytchnienia w codziennym zabieganiu. Warto już teraz pomyśleć o doborze dekoracji, które uprzyjemnią naszym klientom ten czas.

foto: floradania.dk

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl