Po raz siódmy udało nam się wspólnymi, florystycznymi siłami wesprzeć Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było kwiatowo i kolorowo, a nasze bukiety pojawiły się jeszcze liczniej niż w poprzednich latach, ponieważ w tym roku wykonaliśmy ich aż 250! Wszyscy floryści pod kierownictwem Moniki Bębenek zmobilizowali siły i zrobili prawie dwa razy więcej pracy w tym samym czasie!

t

O ile akcję florystów można uznać za zamkniętą, o tyle Fundację WOŚP można ciągle wspierać. Zachęcamy wszystkich, którzy widzą sens i cel w tym co robi Jurek Owsiak do odwiedzenia strony i przekazanie choć symbolicznej kwoty, bo każdy grosik nadal się liczy 🙂 W tym roku Fundacja zbiera kasę na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W chwili obecnej udało się pozyskać 44 047 594 zł (kwota deklarowana), ale warto podkreśloć, że kwota zadeklarowona na koniec dnia tegorocznego Finału była rekordowo wysoka w porównaniu z poprzednimi latami. Cieszy to, bo oznacza, że Polacy są ponad podziałami i chcą nadal wspierać cele Fundacji.

t4

t2

t1

Dla nas natomiast przyszedł moment na podsumowanie naszych florystycznych działań i należne każdemu zaangażowanemu podziękowania. Co można powiedzieć o tegorocznej akcji Floryści dla WOŚP? Jak co roku, również i w tym towarzyszyły nam wielkie emocje i mnóstwo dobrych chwil, które pozostaną w naszej pamięci na długo. Ogromny zastrzyk pozytywnej energii to nasz kapitał, z którym wróciliśmy do domów i obdarzyliśmy nim naszych bliskich. Najlepiej o towarzyszących nam emocjach opowiada jedna uczestniczek, Zosia Wojciechowska, florystka i dziennikarz Radia WNET:

Miło mi Wam opowiedzieć, że w tym roku Jurek Owsiak nazwał nas wdzięcznie i bardzo wesoło BUKIENISTKI. Myślę, że to imię pasujące do nas i pełne humoru. Przez kilka godzin wykonujemy z tysiąca ( z tysięcy – przyp. red.) kwiatów i roślin bukiety. Następnego dnia osobiście pomagamy przekazywać je jako barwne prezenty podczas koncertów w studio WOŚP. Jak co roku, teraz też na 24. Finale było wspaniale. Znalazłam się tam wśród 40 osób przyjeżdżających z całej Polski florystów. Uczestnicząc w Akcji Floryści dla WOŚP wykonaliśmy aż 250 bukietów.

Po raz kolejny będąc tam, widziałam niezwykłe emocje, które dosięgają zenitu. Warsztaty na wystawach i pokazach sprzętu medycznego i tylu ludzi, których choroby poważnie dotknęły, siedzących na wózkach inwalidzkich, po porażeniach. Tylu wcześniaków zebranych w jednym miejscu, tylu seniorów. Mogliśmy obdarować ich kwiatami. Nam wszystkim ze wzruszenia łzy same cisnęły się do oczu. Przyznam, że z uśmiechem radości przyjęłam wyzwanie nagrania aż 40 wywiadów z uczestnikami Akcji Floryści dla WOŚP. Były to nagrania wykonane pod rząd w ciągu zaledwie kilku godzin. To są wspaniali ludzie i twórcy, otwarci i ciekawi. Były to niezwykle emocjonujące, ale też i sympatyczne dwa dni. Nabyte teraz doświadczenia, pozwolą nam sprawnie działać w przyszłości.

 

79
t3

 

Dzięki świetnej współpracy wszystkich florystów i nie tylko florystów, bo również osób i firm wspierających to przedsięwzięcie udało się przeprowadzić całą Akcję z sukcesem. Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich Florystów, którzy przyjechali i włożyli mnóstwo wysiłku i serca w całe to szalone przedsięwzięcie, oraz do osób, które również wniosły swój wkład w siódmą edycję akcji Floryści dla WOŚP:

Państwo Małgorzata i Grzegorz Woźniak, Firma Victoria – sponsor imprezy

oraz:

Jolanta Darska oraz Henryk i Marian Darscy, PHM Bracia Darscy

Monika Bębenek, Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna

Agnieszka Zakrzewska, Świat Florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów

Magdalena Włodarczyk-Szybowska, Studio 11

VHV Flowers and Greens

Weronika i Wojciech Ślizowscy “Pako”

Ambasador Królestwa Niderlandów w Warszawie

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a już wkrótce zaprezentujemy specjalne wydanie naszego WOŚP-owego magazynu.

foto: Michał Brodzinski

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl