Po raz siódmy udało nam się wspólnymi, florystycznymi siłami wesprzeć Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było kwiatowo i kolorowo, a nasze bukiety pojawiły się jeszcze liczniej niż w poprzednich latach, ponieważ w tym roku wykonaliśmy ich aż 250! Wszyscy floryści pod kierownictwem Moniki Bębenek zmobilizowali siły i zrobili prawie dwa razy więcej pracy w tym samym czasie!

t

O ile akcję florystów można uznać za zamkniętą, o tyle Fundację WOŚP można ciągle wspierać. Zachęcamy wszystkich, którzy widzą sens i cel w tym co robi Jurek Owsiak do odwiedzenia strony i przekazanie choć symbolicznej kwoty, bo każdy grosik nadal się liczy 🙂 W tym roku Fundacja zbiera kasę na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W chwili obecnej udało się pozyskać 44 047 594 zł (kwota deklarowana), ale warto podkreśloć, że kwota zadeklarowona na koniec dnia tegorocznego Finału była rekordowo wysoka w porównaniu z poprzednimi latami. Cieszy to, bo oznacza, że Polacy są ponad podziałami i chcą nadal wspierać cele Fundacji.

t4

t2

t1

Dla nas natomiast przyszedł moment na podsumowanie naszych florystycznych działań i należne każdemu zaangażowanemu podziękowania. Co można powiedzieć o tegorocznej akcji Floryści dla WOŚP? Jak co roku, również i w tym towarzyszyły nam wielkie emocje i mnóstwo dobrych chwil, które pozostaną w naszej pamięci na długo. Ogromny zastrzyk pozytywnej energii to nasz kapitał, z którym wróciliśmy do domów i obdarzyliśmy nim naszych bliskich. Najlepiej o towarzyszących nam emocjach opowiada jedna uczestniczek, Zosia Wojciechowska, florystka i dziennikarz Radia WNET:

Miło mi Wam opowiedzieć, że w tym roku Jurek Owsiak nazwał nas wdzięcznie i bardzo wesoło BUKIENISTKI. Myślę, że to imię pasujące do nas i pełne humoru. Przez kilka godzin wykonujemy z tysiąca ( z tysięcy – przyp. red.) kwiatów i roślin bukiety. Następnego dnia osobiście pomagamy przekazywać je jako barwne prezenty podczas koncertów w studio WOŚP. Jak co roku, teraz też na 24. Finale było wspaniale. Znalazłam się tam wśród 40 osób przyjeżdżających z całej Polski florystów. Uczestnicząc w Akcji Floryści dla WOŚP wykonaliśmy aż 250 bukietów.

Po raz kolejny będąc tam, widziałam niezwykłe emocje, które dosięgają zenitu. Warsztaty na wystawach i pokazach sprzętu medycznego i tylu ludzi, których choroby poważnie dotknęły, siedzących na wózkach inwalidzkich, po porażeniach. Tylu wcześniaków zebranych w jednym miejscu, tylu seniorów. Mogliśmy obdarować ich kwiatami. Nam wszystkim ze wzruszenia łzy same cisnęły się do oczu. Przyznam, że z uśmiechem radości przyjęłam wyzwanie nagrania aż 40 wywiadów z uczestnikami Akcji Floryści dla WOŚP. Były to nagrania wykonane pod rząd w ciągu zaledwie kilku godzin. To są wspaniali ludzie i twórcy, otwarci i ciekawi. Były to niezwykle emocjonujące, ale też i sympatyczne dwa dni. Nabyte teraz doświadczenia, pozwolą nam sprawnie działać w przyszłości.

 

79
t3

 

Dzięki świetnej współpracy wszystkich florystów i nie tylko florystów, bo również osób i firm wspierających to przedsięwzięcie udało się przeprowadzić całą Akcję z sukcesem. Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich Florystów, którzy przyjechali i włożyli mnóstwo wysiłku i serca w całe to szalone przedsięwzięcie, oraz do osób, które również wniosły swój wkład w siódmą edycję akcji Floryści dla WOŚP:

Państwo Małgorzata i Grzegorz Woźniak, Firma Victoria – sponsor imprezy

oraz:

Jolanta Darska oraz Henryk i Marian Darscy, PHM Bracia Darscy

Monika Bębenek, Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna

Agnieszka Zakrzewska, Świat Florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów

Magdalena Włodarczyk-Szybowska, Studio 11

VHV Flowers and Greens

Weronika i Wojciech Ślizowscy „Pako”

Ambasador Królestwa Niderlandów w Warszawie

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a już wkrótce zaprezentujemy specjalne wydanie naszego WOŚP-owego magazynu.

[nggallery id=202]
foto: Michał Brodzinski

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Małgorzata Zakrzewska KwiaciarniaMławaGrażynaZofia WojciechowskaEwa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Małgorzata Zakrzewska KwiaciarniaMława
Użytkownik

To były piękne dni,po prostu piękne dni lalalalaalala,dziekuję,dziękuję Wszystkim ,że mogę być razem z Wami LOVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😀

Grażyna
Gość
Grażyna

Popatrzcie….dzisiaj jest 27.01….tyle dni upłynęło od naszego wspólnego spotkania. a z wielkim uśmiechem , niesamowitą przyjemnością czyta się relacje , ogląda zdjęcia.. I za to wszystko ja po prostu : DZIĘKUJĘ!!!! :-)…Całusy dla wszystkich WSPANIAŁYCH!!!

Zofia Wojciechowska
Gość
Zofia Wojciechowska

Dziś szczególnie wiele dobrych słów chcę przekazać Organizatorom, kłaniam sie jeszcze raz – Dziękuję za wspólne chwile i niezwykły czas. Wszystkim Wam ślę pozdrowienia i gratuluję, gdyż udaje się nam rzecz niezwykła, stworzyć w dwa dni ekipę pracującą nad jednym projektem z maksymalnym wysiłkiem po napięciem. Każdy z nas jest inny, posiada indywidualny charakter pracy, osiąga zamierzenia w różny sposób i ma swoje cele ale gdzieś w trakcie WOŚP zaplata się i tworzy łańcuch dobrej woli, skupiamy się wokół jednej idei. Co to jest ? myślę, że piękna cecha humanitaryzmu, zrodzona z percepcji ducha i bycia potrzebnym dla siebie i… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Może pozwolę sobie napisać kilka słów. Dziekuję za możliwość uczestniczenia w tej szalonej akcji. To był mój kolejny finał, na który czekałam. Początek mojego uczestnictwa to XIX finał WOŚP. Niezwykłe jest to, że wszyscy uczestnicy, którzy zjeżdżają się z całej Polski, wzajemnie wspierają się, okazują wzajemną sympatię, nawiązuja się silne emocjonalnie relacje międzyludzkie. Obdarowujemy się wzajemnie dobra energią, która towarzyszy nam przez wiele dni po zakończeniu naszej pracy dla fundacji Jurka Owsiaka. Ten niezwykły dwódniowy twór, jest nie do powtórzenia w innych warunkach, okolicznościach. To wydarza się tylko tu i teraz. Dziekuję oraganizatorom, ale szczególnie dziekuję za wspólne bycie razem… Czytaj więcej »