Słowa wakacje i adopcja kojarzą nam się przeważnie z porzuconymi gdzieś przy drogach czy w lasach zwierzakami. Niechciane, niekochane, pozostawiane same sobie często w okrutny sposób. Takie zachowania są piętnowane i wywołują słuszne oburzenie. A co z roślinami? Co z kwiatami doniczkowymi, które są również mieszkańcami naszych domów? Nie zawsze mamy pomysł na to co zrobić z roślinami jeśli nie możemy ich dłużej trzymać w domu. Zmieniamy miejsce zamieszkania, wyjeżdżamy na długie wakacje, lub po prostu brakuje nam miejsca lub czasu aby odpowiednio o nie zadbać – co wtedy? Na szczęście jest sposób na to, aby nie lądowały w śmietniku – wystarczy odwiedzić Punkt Adopcji Roślin, który powstał w krakowskiej Galerii Bronowice.

Punkt Adopcji Roślin działa od 3 lipca, na poziomie +1, w jednym z pomieszczeń Co-working i można je odwiedzić w godzinach pracy obiektu. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są oczywiście darmowe. Wszyscy podopieczni tego nietypowego schroniska otrzymują imiona i – pod troskliwym okiem pracowników obiektu – oczekują na nowych właścicieli.

W największych miastach w Polsce, w tym również w Krakowie, jak bumerang powraca temat zanieczyszczenia, małej ilości zieleni. Pamiętajmy, że rośliny to nasi sprzymierzeńcy, dlatego wspólnie zadbajmy o nawet najmniejszy okaz. Jeżeli z jakichś powodów szukają Państwo domu dla swoich kwiatów, apeluję o przyniesienie ich do Punktu Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Na miejscu można pozostawić je zupełnie za darmo lub zaadoptować wybrany okaz. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszej akcji. – mówi Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice w Krakowie

Popieramy ten apel i gratulujemy inicjatywy. Ciekawi jesteśmy, czy kolejne centra handlowe w Polsce także umożliwią swoim klientom przekazywanie zieleni do adopcji? Jeśli tylko otrzymamy taką informacją, to na pewno się nią z Wami podzielimy się.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl